Mazurscy w podróży. Kamień przeznaczenia” to trzecia już część opowieści o tej niesamowitej rodzinie. Wcześniejsze, o których również pisałam, to: „Mazurscy w podróży. Bunia kontra fakir” oraz „Mazurscy w podróży. Porwanie Prozerpiny”.

W najnowszej części rodzina Mazurskich, czyli: jedenastoletni Jędrek wraz z rodzicami, kuzynką Marcelą oraz babcią Henrysią zwaną bunią, wyruszają na wakacje do Wielkiej Brytanii. Narratorem książki jest Jędruś.

Historia rozpoczyna się w Dunkierkce, położonej nad kanałem La Manche.  Stamtąd bohaterowie odpłyną promem na brytyjskie wyspy. Na miejscu rozpoczynają zwiedzanie od Canterbury, następnie kierując się w stronę Szkocji.

Piękno gór, wodospadów, zieleni, z dala od ludzkich skupisk, to  niemalże magia. Nawet padający deszcz nie potrafi popsuć klimatu. Będąc w Szkocji, Mazurscy koniecznie muszą zwiedzić Fort William i znajdujący się w nim dworzec kolejowy, z którego odjeżdża zabytkowy pociąg z lokomotywą parową. Sama bym chciała zobaczyć to miejsce, jako fanka Harrego Pottera.

Mazurscy odwiedzają wiele innych wspaniałych lokalizacji. Nie są to jednak tylko suche fakty, czy fotografie dnia, ale znajdziemy tu mnóstwo  ciekawostek, interesujących opowieści.

Oczywiście nie obędzie się bez jakiejś tajemnicy, skarbu i przygód. Tym razem bohaterowie zostaną wciągnięci w sprawę kradzieży szkockich klejnotów koronnych oraz tajemniczego Kamienia Przeznaczenia. Naturalnie podejmą się próby rozwikłania zagadki Gangu Niewidzialnych. Jest też kamper, który ciągle spotykają.

Czy bohaterowie wezmą udział w odnalezieniu skradzionego skarbu? Pomogą policji schwytać złodziei? Pojawi się również zaproszenie do pałacu Bakingham. Musicie koniecznie przeczytać!

Ta seria jest podróżniczo – przygodowa, niesamowicie napisana, intrygująca i wciągająca, nie tylko młodzież, ale i nas, dorosłych. Liczne ciekawostki urozmaicają treści, zachęcają nas do podróżowania i odkrywania wspaniałych miejsc. Uzupełnieniem tekstu są zdjęcia  i wesołe ilustracje.

To książka idealna zarówno na okres wakacyjny oraz na pluchę jesieni, zawsze bawi i poprawia  nastrój.

Comments

  1. Małgorzata Ostrowska

    Uwielbiamy książki podróżniczo-przygodowe. Czesto kupujemy takie ksiazki, mamy poprzednią cześć Mazurskich. Bardzo ciekawa i ładnie ładnie wydana, która zachęca do czytania. Ostatnio u nas faza na Nelę podróżniczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *