Kolorowe buty – najnowsza gra

Bardzo lubię gry, również i te dziecięce, bo kto powiedział, że  dorośli nie mogą grać w te przeznaczone dla dzieci. Jedną z naszych nowości jest gra „Kolorowe buty” i o niej dzisiaj będzie wpis.

Co znajdziemy w środku? Otóż w pudełku jest pięć mały planszy ze zwierzętami, 40 żetonów w 9 kolorach, woreczek oraz krótka i przejrzysta instrukcja.


Celem zabawy jest zapełnienie żetonami pustych miejsc na naszej planszy. Każdy gracz dokonuje losowania żetonów z woreczka. Jeżeli żeton pasuje kolorystycznie do butów naszego zwierzaka (bądź napisu – w trudniejszej opcji), należy go ułożyć na właściwym miejscu. Po tym przekazuje woreczek kolejnemu graczowi. Jeśli gracz ma już taki żeton, przekazuje go dowolnemu graczowi, któremu akurat brakuje wylosowanego koloru i ponownie losuje żeton. Powtarza to, do momentu, aż będzie mógł umieścić jakiś kolor u siebie. W momencie gdy każdy ma wylosowany kolor, odkłada go do pudełka. Wygrywa osoba, która jako pierwsza uzupełni swoja planszę. Jest kilka wariantów: 2 rodzaje ilustracji (jedna bez napisów, druga z napisami po polsku i po angielsku), czy możliwość dołożenia szarego żetonu, po wylosowaniu którego należy zabrać innemu graczowi kolor, którego brakuje i położyć go u siebie.

Gra ma proste zasady, ale wywołuje mnóstwo emocji. Dziecko uczy się kolorów, radzenia sobie w sytuacjach trudnych.

Polecamy grę dla dzieci od trzeciego roku życia do lat stu.

Comments

  1. Anne 18

    Fajna sprawa. Dziecko nie tylko się nie nudzi, ale i uczy.
    PS. Mała literówka brakuje ch w wyrazie : Otóż w pudełku jest pięć mały planszy ze zwierzętami,….

  2. donna

    Nie znam jeszcze tej gry, ale sama bym w nią zagrała 🙂 myślę, że w czasie niepogody można fajnie spędzić czas z rodzinką na takich grach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *