Książki na lato

O tak! Zaczęły się wakacje. Choć dzisiaj za oknem plucha, to dzieci mają przed sobą perspektywę wielu tygodni wolnego. Warto więc zadbać, aby ten czas nie upływał tylko na grze komputerowej, czy przed telewizorem, warto pomyśleć o ciekawych i pouczających lekturach dla naszych pociech.

„Moje Bajeczki o wyścigach. Auta 3” 

Auta” moje dzieci bardzo lubią tą bajkę i znają imiona jej bohaterów. W środku znajdziemy 5 opowiadań, które można znać z filmu animowanego. My nie oglądaliśmy jeszcze tej części, więc dla nas była to zupełnie nowa przygoda.

Ciekawe historyjki wzbogacone naprawdę pięknymi ilustracjami przykuwają wzrok maluchów. To idealna książka dla fanów Zygzaka i Złomka.

 „Tomek i Przyjaciele. Bajki 5 minut przed snem”  

Mimo iż tytuł wskazuje, że to bajka do snu, to  wcale tylko wtedy nie musi być czytana. U nas taka książka jest czytana od deski do deski i to niekoniecznie przez zaśnięciem. Bohaterowie popularnej bajki „Tomek i Przyjaciele” przezywają nowe przygody. Naprawdę bardzo piękne ilustracje uzupełniają tekst, sprawiając że czytanie jest samą przyjemnością.  W środku znajdziemy 7 opowiadań. Książkę można spersonalizować.

„Czytam sobie. Figle w fokarium”

 Poziom 1

„Figle w fokarium” to jeden z tytułów serii „Czytam sobie„, wspierającej naukę samodzielnego czytania dzieci. Poziom 1 (Składam słowa) powstał z myślą o tych, które dopiero rozpoczynają naukę czytania. Historie z niewielką ilością tekstu, proste zdania z przewagą ilustracji.

W tej części bohaterami książeczki są foki. Dwójka dzieci, Zuzanna i Wiktor, wybrali się do helskiego fokarium, gdzie obserwują foki, mogą zobaczyć jak pracują tam opiekunowie zwierząt.

 „Czytam sobie. Wakacje w Waszyngtonie”

 Poziom 3

To historia dla dzieci już płynnie czytających rozbudowane teksty (Poziom 3 Połykam strony). Książka przedstawia historię jednego z prezydentów Stanów Zjednoczonych, a mianowicie Abrahama Lincolna.

Siedmioletni Bartek jedzie z mamą do Waszyngtonu. Tam zwiedza Kapitol, Biały Dom i Mauzoleum Lincolna. Poznaje niezwykłą historię Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, historię prezydenta, który podjął wszelkie działania, aby znieść niewolnictwo. Ta wiedza pomoże chłopcu zrozumieć czym jest wolność i dlaczego jest tak cenna.

Zachęcamy do czytania dzieciom oraz do czytania przez same dzieci. Czytanie rozwija, dlatego warto zaprzyjaźniać się z książkami.

Comments

 1. Karolina/Nasze Bąbelkowo

  Jeśli chodzi o Harper Kids to faktycznie jest w czym wybierać. Tez zaopatrzyliśmy się w ich nowości na sezon letni – bardzo przypadły nam do gustu.

 2. TosiMama

  Lato bez książek się nie liczy. Pokazane przez Ciebie propozycje udowadniają, że każdy, jeśli tylko chce znajdzie coś dla siebie:)

 3. MangoMania

  Czytanie to wspaniała sprawa, dzieci powinny interesować się książkami jak najszybciej, jak zwykle prezentujesz ciekawe pozycje.

 4. Inga B.

  Fajne pozycje 🙂 Najlepiej zacząć czytać jak najwcześniej, mam w rodzinie dziewczynkę, gdzie rodzice to zaniedbali, a teraz wszystko ją nudzi 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *