„Pate łowi ryby” i „Pate szuka skarbów”

Dzisiaj o kolejnych książkach od Wydawnictwa Widnokrąg, których bohaterem jest Pate. To niesforny chłopiec mieszkający z rodzicami i psem w małym fińskim miasteczku. Ma on pewną przypadłość, ciągle przydarza mu się coś niezwykłego, same dziwne przygody. Tak samo będzie w najnowszych książkach – „Pate łowi ryby” i „Pate szuka skarbów”.

„Pate łowi ryby”

Pate razem z tatą wyruszają na wielką wyprawę wędkarską do Norwegii. Nie jest to zbyt udany pomysł dla chłopca, gdyż wraz z nimi jedzie kolega taty z córką Niną. Pate jest zły, bo gdyby nie ona to, do samochodu zmieściłby się jego pies. Jakoś jednak zbiera się w sobie i stawia czoło przeciwnościom. Nie jest to łatwe, gdyż łowienie ryb nie wychodzi mu zbyt dobrze, musi dać radę sztormowi, morskiemu potworowi i bardzo groźnej kapitance. Na szczęście wszystko dobrze się kończy.

„Pate szuka skarbów”

„Pate szuka skarbów” również i w tej części nie uniknie przygód. Otrzymuje od wujka z Australii wykrywacz metali. Jest to dla niego nie lada gratka, gdyż uwielbia szukać skarbów. Żeby tego było mało, chłopiec jedzie ze stryjem do Japonii i może zabrać z sobą psa. Tam, na miejscu otrzymuje zadanie – odnalezienie legendarnego samurajskiego miecza. Australijski wujek jest inżynierem projektującym zębatki do maszyn, więc mocno interesuje go materiał, z którego wykonano miecz. Jak to zwykle bywa z Pate, wpada w kłopoty.

Książki bawią i uczą, że warto mieć marzenia, pasje i realizować się, gdyż chcieć to móc. Rodzina i przyjaciele są ważni, bo oni zawsze nas wspierają.

W tej serii ukazały się już „Pate pisze bloga” oraz „Pate gra w piłkę”, których tez pisałam na blogu.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *