DUCHY GREENGLASS HOUSE – RECENZJA

,,Duchy Greenglass House” to moja pierwsza książka pióra Kate Milford. Opowiada ona o chłopcu Milo oraz jego rodzicach. Wspólnie zamieszkują dawny zajazd dla przemytników, dając nocleg nietypowym gościom. 

Akcja rozpoczyna się od świąt Bożego Narodzenia. Milo pragnie spędzić ten czas tylko ze swoimi bliskimi. Nie jest mu to dane, gdyż pozostaje student – miłośnik witraży. Pojawiają się również dwie młode złodziejki Georgie i Clem. To od nich zaczyna się nowa tajemnica i zagadka, którą należy rozwikłać.

Chodzi o niezwykłą mapę zwaną derrotero, autorstwa znanej przemytniczki Violetty Cross. Ma ona niesamowitą wartość kolekcjonerską, ale nie tylko. Jak mówi legenda, stanowi ona bardzo dokładny obraz okolicy, który jest w stanie zdradzić wiele tajemnic niepowołanym osobom. Czy uda się ją odnaleźć? Czego przy okazji dowiedzą się bohaterowie o samej Violettcie?

Akcja książki ,,Duchy Greenglass House” płynie spokojnie i równym tempem, nabierając go pod koniec historii, kiedy Milo wraz ze swoją ,,nie do końca rówieśniczką” Maddy, odkrywają krok po kroku wszystkie tajemnice.

Prócz wspomnianych bohaterów pojawia się w książce tajemnicza Straż. Jest to grupa ludzi ściśle związanych z tradycją. Pochodzą oni z Wolnej Strefy, postrzeganej jako miejsce dla umysłowo chorych.

Mimo iż, to książka dla dzieci, znajdziemy liczne rozważania na temat ludzkiej psychiki. Poruszony został wątek adopcji Milo.

To książka o ciepłym miejscu, z domową atmosferą, gdzie przewijają się jednak złe emocje, burzące porządek Greenglass House. 

Link do strony Wydawnictwa: https://dwukropek.com.pl/ksiazki/duchy-hotelu-greenglass-house/

Comments

  1. izabela

    Nadal podtrzymuje swoją ochotę sięgnięcia po tę książkę.Jestem ciekawa tej książki:)Muszę ją dopisać sobie do listy do przeczytania. miłego słonecznego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *