„Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” Małgorzata Musierowicz, Emilia Kiereś

O serii Jeżycjady słyszałam nie raz. Ba, nawet niektóre części przeczytałam i mogę śmiało  powiedzieć, że są super! Ostatnio w moje ręce trafił opasły tom pt.:  „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę”. Jest to wydane w twardej oprawie, wspólne dzieło matki i córki. Dla fanów to nie lada gratka!

 „Na Jowisza! Uzupełniam Jeżycjadę” to kompendium wiedzy na temat serii, miejsc, wydarzeń oraz jej bohaterów, ale nie tylko. Mamy możliwość podążać poznańskim szlakiem Jeżycami. Na początku znajdziemy mapę ulic Jeżycjady, na której zaznaczone są znane czytelnikom serii miejsca. Żeby było  ciekawiej, te miejsca, istnieją naprawdę. Każde z nich opisano bardzo interesująco  i uporządkowano alfabetycznie. Łącznie jest tu 135 haseł.

Nie tylko tekstem wypełniona jest książka, znajdują się tam również interesujące ilustracje, rękopisy oraz realne zdjęcia, a wszystko to na kredowym papierze.

Książka jest niesamowicie wciągająca. Co ciekawe, nie trzeba jej czytać strona po stronie. Można zacząć w każdym momencie opasłego tomiska. Świetnie przedstawiona rodzina Borejków.

  Jeśli jesteście fanami Jeżycjady, serdecznie polecam tę ogromną księgę.

Comments

  1. Marlena H.

    Nie czytałam tej serii, choć wielokrotnie miałam możliwość. Nie skorzystałam i teraz żałuję. Mam te go nisko, dlatego wiem, że ominęła mnie masa wspaniałej lektury. No to jest do nadrobienia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *