Ada i Romek na tropie. Ekomisja Sylwia Wojciechowska

Książkę znajdziecie tutaj>>

Zagadnienie ekologii, ochrony środowiska jest ostatnimi czasy bardzo na topie. Niestety, degradacja środowiska, której winien jest człowiek, doprowadziła nas do skraju katastrofy ekologicznej. Nasze środowisko jest zanieczyszczone na każdym kroku, wystarczy wyjść do lasu, spojrzeć na trawnik, powąchać powietrze. Niestety, miejsca, gdzie jest czysto, stanowią rzadkość. Moi chłopcy chodzą do przedszkola o profilu ekologicznym, więc tematyka ekologii nie jest im obca. Sami idąc na spacer zauważają niewłaściwe zachowania człowieka, widzą śmieci i wiedzą, że wyrzucanie ich gdzieś w krzaki nie jest czymś właściwym. Przedszkole uczy ich również recyklingu i dbania o posiadane zasoby naturalne.

Oczywiście, informacje o ochronie środowiska musza być podpierane przykładami, pomysłami w życiu codziennym. Świetna książka, która właśnie prezentuje codzienność, w którą wplecione są pomysły na dbanie o środowisko i sposoby na wprowadzanie ich w życie od zaraz, to Ada i Romek. Ekomisja.

Książka opowiada o perypetiach bliźniaków Ady i Romka. Z tego względu iż moi chłopcy również są bliźniakami, książka jest bliższa ich sercu. Bohaterzy przeżywają mnóstwo przygód, wzbudzających zainteresowanie ekologią. To codzienne perypetie, każdy rozdział opowiada o nowej przygodzie i jest inspiracją do działania.

To książka przyjemna  sympatyczna, poruszająca istotne tematy w sposób przystępny dla dzieci, które dzięki lekturze dowiedzą się m.in. jak segregować śmieci, jakie zamienniki można zastosować w życiu domowym.

Książkę polecamy wszystkim, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, którzy mogą sporo się nauczyć.

Zachęcam do wejścia na stronę:

https://www.kapitannauka.pl/ksiazki/2159-ada-i-romek-na-tropie-ekomisja-9788366237568.html

można tam zajrzeć do książki.

Comments

 1. oironio

  Super, że książki poruszają teraz problemy, z którymi musimy się mierzyć i uczą dzieci od najmłodszych lat, że jednak musimy brać odpowiedzialność za swoje czyny i środowisko, no i że to wcale nie jest takie trudne. 🙂

 2. aagnieszkaa1

  Taką książkę powinno znać każde dziecko 🙂 Myślę, że ta książka była by świetną pomocą dydaktyczną dla nauczycieli. Sama z chęcią przeczytałabym ją moim najstarszym przedszkolakom.

  Pozdrawiam 🙂

 3. donna

  Z tej książki tak jak wspomniałaś można wiele się nauczyć, fajnie że są książki z takim przekazem 🙂 Jeszcze jej nie czytałam, ale zapamiętam tytuł 🙂

 4. Natalia

  To bardzo ważne by szczepić u dziecka wiedzę na temat ekologi od najmlodszych lat. Super, że sa takie ksiazki

 5. włóczykijka

  Ekologia to ostatnio bardzo istotny temat, ważna problematyka – niby istnieje w powszechnej świadomości, na szeroką skalę jest jednak bagatelizowany…
  Cieszę się, że powstają książki które już od najmłodszych lat kształtują wrażliwość ludzi na ten problem 🙂

  1. Bookendorfina Izabela Pycio

   Widzę po swoich dzieciach, że dobrze zrobiliśmy przygotowując je do wiedzy i praktyki z zakresu ekologii, ich świadomość problemów planety, możliwości indywidualnej naprawy świata, codziennych nawyków, już procentuje. 🙂

 6. Karolina

  My to w ogóle uwielbiamy Kapitan Nauka i wszystkie ich pomoce. Ta pozycja również wydaje się być bardzo ciekawa. Trzeba się w nią zaopatrzyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *