Z dala od siebie i Potęga magii. EGMONT

 

Baśnie Disneya w niespotykanych aranżacjach,mrocznych i jakże niesamowitych. Wydawnictwo EGMONT przygotowało dwie nowe pozycje: „Z dala od siebie” – tzn. Elsa bez Anny, oraz „Potęga magii”- Alladyn bez magicznej lampy! 

Z dala od siebie. Mroczna baśń

To opowieść, której bohaterkami są Elsa i Anna – znane z bajki Kraina Lodu.  W tej książce jednak wszystko przebiega inaczej, niż w podstawowej, znanej nam historii. Elsa bez Anny? Anna bez Elsy? Żadna z sióstr nie ma pojęcia o istnieniu drugiej. Elsa ma zostać następczynią tronu. Zbliża się  koronacja, co rodzi wiele niejasności. Rodzice Elsy nieoczekiwanie umierają, co wywołuje jeszcze więcej wątpliwości. Korona przyszła do niej szybciej niż by tego chciała.
To, co się dzieje sprawia, że Elsa staje się inną kobietą. Ujawniają się u niej tajemnicze moce, powracają niezwykłe obrazy, prawdopodobnie z czasów dzieciństwa. Kim jest zaginiona przed laty księżniczka Arendelle? Czy Elsa odzyska cząstkę siebie i swoją utraconą siostrę? Co wydarzyło się przed laty w Dolinie Żywej Skały?
Potęga magii. Mroczna baśń
 
 
A gdyby Aladyn nie zdobył czarodziejskiej lampy? To opowieść o Aladynie, który nie otrzymał złotej lampy. Opowieść zaczyna się w zaułkach slumsów Agrabahu. Bohater wiedzie życie normalnego obywatela, darzy ogromną księżniczkę Dżasminę, której los też utrudnia samodzielne kroki w dorosłości. Rodzice zdecydowali wbrew jej woli o zamążpójściu.  Gdy wykorzystując starożytną lampę opętany żądzą władzy wezyr przejmuje tron, mieszkańcom grozi wielkie niebezpieczeństwo. Pozbawiona tronu Dżasmina i dzielny Aladyn muszą zebrać ud Agrabahu i zmierzyć się z tyranem. 
To wspaniała alternatywa dla klasycznej bajki Disneya. Osnute mrokiem powieści, tajemnice i pytanie „Jak to się zakończy?”.
 

 

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *