Nowe długie życie. Zaprojektuj swoją przyszłość w zmieniającym się świecie recenzja

Chyba każdy czuje, że życie pędzi bez opamiętania, jakby przyspieszając coraz bardziej. Gdy sięgam pamięcią do czasów dzieciństwa, młodości, mam wrażenie, że wszystko było bardziej poukładane, spokojniejsze, że dni nie uciekały tak nieubłagalnie. Książka „Nowe długie życie” Andrew J. Scotta i Lyndy Gratton daje odpowiedź na pytanie „Jak się w tym wszystkim odnaleźć?”.

Żyjemy i chcemy żyć w jak najlepszym zdrowiu, samopoczuciu, bogactwie, czy jednak rozwój technologii, robotyki, sztucznej inteligencji jest dla nas zagrożeniem?

W książce dowiemy się naprawdę wiele o naszym życiu, obserwując zachodzące zmiany poprzez pryzmat siedmiu fikcyjnych postaci.

Jak ważna jest innowacyjność? Czy pomoże nam ona w prowadzeniu długiego i godnego życia? Co nas czeka?

Obecne czasy bardzo zachwiały harmonogramem naszego życia, gdzie najpierw była nauka, później praca, a na końcu emerytura. Teraz już tak nie będzie, ale czy jesteśmy na to gotowi?

Prof. Andrew J. Scott oraz prof. Lynda Gratton przekazują nam fachową, rzetelną i nieprzeciętną wiedzę, będącą skutkiem szczegółowych badań. Poruszane są tematy dynamizmu ekspansji sztucznej inteligencji, spektakularnego rozwój technologii, zawodów, które będą wykonywane przez roboty, wzrostowi długości życia w zdrowiu, a także ich wpływu, m.in. na kwestie społeczne, ekonomiczne, gospodarcze, rynek pracy, edukację, jakość naszego funkcjonowania czy nieustanne dążenia za ciągle zmieniającą się codziennością. Znajdziemy liczne dane i dowody potwierdzające tezy.

To naprawdę mądra i inspirująca książka, pomagająca okiełznać pęd życia ówczesnego świata.

Comments

  1. Sara

    To prawda, że z jednej strony, innowacyjność w dziedzinie technologii medycznych może przyczynić się do poprawy naszego zdrowia i samopoczucia poprzez nowoczesne metody leczenia, diagnozowania i monitorowania stanu zdrowia, jednakże z drugiej strony, rozwój technologii może wiązać się z pewnymi wyzwaniami i zagrożeniami. Jest to z pewnością temat wart głębszej refleksji i dyskusji, ponieważ wpływ technologii na nasze życie jest coraz bardziej znaczący i złożony! Dziękuję Ci za recenzję tej książki – wydaje mi się ona naprawdę interesująca. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *