Jacek Janczarski. I tak dalej, i tak dalej… recenzja

Nie zawsze lubię czytać biografie, ale ta mnie od razu zainteresowała. Może dlatego, że kojarzy mi się z czasami dzieciństwa, czasami tak innymi i odległymi od teraźniejszości, gdy wszystko wydawało mi się prostsze i takie bardziej przyjazne.

Kocham Pana, Panie Sułku!

Kocham Pana, Panie Sułku! Pamiętam te słowa, słuchowisko, w którym główne role odgrywali tytułowy pan Sułek, pani Eliza i gajowy Marucha, legendarna dziś Rodzina Poszepszyńskich. Ach, to były czasy. Dzisiaj książka o Jacku Janczarskim, którą napisała jego córka – Marianna.

Autorka pisząc o ojcu posiłkowała się nagraniami archiwalnymi audycji, rozmawiała z ludźmi, którzy go znali, m.in. z Arturem Andrusem, Magdą Jethon, Stefanem Friedmannem, Piotrem Fronczewskim. Rozmawia z dawno niewidzianą rodziną, byłą żoną ojca i przyrodnim bratem. Niestety, sama nie miała zbyt wielu wspomnień, gdyż Jacek Janczarski zmarł z powodu tętniaka aorty, gdy miała zaledwie sześć lat.

Ale to nie tylko to słuchowisko zawdzięcza się Janczarskiemu. Może teraz mniej znany i nie tak bardzo popularny, jak w latach, gdy byłam dzieckiem serial „Zmiennicy”. Niesamowicie prześmiewczy, obnażający realia i rzeczywistość ówczesnych czasów.

To książka, która z humorem opisuje ówczesne czasy polskiej rozrywki. To historia o poszukiwaniu prawdy o ojcu, którego autorka praktycznie nie znała.

Książkę wydajemy w 50. rocznicę powstania słuchowiska Kocham pana, panie Sułku.

Comments

 1. itsmasum

  Envato Elements Group Buy has altered my design process! Accessing a myriad of design resources at a discounted cost is a
  game-changer. This collaboration approach makes high-end design accessible,
  perfect for any creative venture. Highly recommend anyone looking to raise their work without breaking
  the bank!

 2. Casibom

  Thanks for the auspicious writeup. It in truth was a
  amusement account it. Glance advanced to more delivered agreeable from you!
  By the way, how can we communicate?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *