Bolek i Lolek w poszukiwaniu polskich skarbów

Dziś chcę Wam przedstawić książkę opowiadająca o bohaterach mojego dzieciństwa, którzy są aktualni. Chodzi o Bolka i Lolka. Przeżyją oni niesamowite przygody, prawdziwe wakacje pełne sekretów i ciekawostek.

Kim są Bolek i Lolek?

Bolek i Lolek to dwóch urwisów spragnionych przygód, którzy wyruszają na poszukiwanie skarbów. Po drodze spotykają Cysię – dziewczynkę posiadającą rozległą wiedzę. We troje więc rozpoczynają podróż.

Gdzie trafią Bolek i Lolek?

Po drodze odwiedzają Kraków, zaglądając do Smoka Wawelskiego, szukają złota w kopalni złota, zaglądają do pracowni alchemika w Złotym Stoku, szukają złotego pociągu w Wałbrzychu, a w Złotoryi nauczą się płukać złoto w strumieniu. Kolejnym kierunkiem jaki obiorą są Chwarszczany. Tam udadzą się po tajemniczy skarb Templariuszy. Na zamku w Niedzicy spotkają ducha, a w Rapie odkryją prawdziwą piramidę. Pobłądzą na Zamku Czocha, będą pisać listy w Żaganiu, oddadzą znalezione w Środzie Śląskiej monety do Muzeum Narodowego, a nawet odkryją tajemnicę studni w Srebrnej Górze. Spotkają archeologów w Biskupinie, a na sam koniec trafią do skarbca w siedzibie Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Odwiedzą także mennicę i dowiedzą się, że mogą sami przygotować skarb dla przyszłych pokoleń i ukryć go w kapsule czasu. Ten ostatni pomysł bardzo mi się spodobał i chcę namówić moje dzieci żeby również przygotowali taką kapsułę, którą otworzą np. w dniu 18 urodzin.

 

Co można powiedzieć o książce?

Bardzo wciągająca fabuła, duża dawka wiedzy, wypełniona pokaźną ilością ciekawostek zachęcą do samodzielnego odwiedzenia tych fantastycznych miejsc. Czas wakacji, więc to świetna okazja na poznanie naszego, pięknego kraju, kryjącego wiele tajemnic i zagadek.

 

Taka podróż pozwala odnaleźć wspaniałe skarby, nie zawsze tylko te, materialne. Czasem ważniejsza jest rodzina i przyjaciele.

Książka wydana jest w twardej oprawie, kolorowo wydana, większego formatu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *