Kolejne przygody rezolutnej Basi

Postać Basi jest nam doskonale znana. To bohaterka, z którą moje dzieci nie raz miały już spotkanie. Dzisiaj o kilu najnowszych pozycjach, zarówno dla mniejszych, jak i większych pociech. Może zaczniemy od kartonówek. Tym razem Basi towarzyszy Franek, najmłodszy brat. Basia jest dobrą siostrą, pokazującą chłopcu świat, przy czym jest cierpliwa i wyrozumiała. Wspólnie przeżywają więc wiele interesujących i emocjonujących przygód. W książeczce „Basia, Franek i pojazdy” dzieci mają okazję siedzieć w traktorze, oglądać motor, płynąć statkiem, marzą o locie rakietą. Jednym słowem poznają pojazdy lądowe, morskie i powietrzne.

W kolejnej pozycji „Basia, Franek i kształty” dziewczynka, za pomocą przedmiotów codziennego użytku, przedstawia bratu kształty – koło, trójkąt, kwadrat i prostokąt. Na końcu każdej książeczki jest rozkładówka z podsumowaniem treści w postaci zadania, dzięki któremu, maluch może sprawdzić, co udało mu się zapamiętać i czego się nauczył.

Moje dzieci od września idą do pierwszej klasy, dlatego też z ogromną przyjemnością sięgnęliśmy po książkę „Basia i Szkoła”. Basia chce, jak jej starszy brat, chodzić do szkoły, nauczyć się pisać. Janek jednak uważa, że dziewczynka jeszcze jest zbyt mała i ma na to jeszcze czas. W książce przeczytamy również o niezłej hecy – Antek chce uciec i wyruszyć w podróż dokoła świata. Jak to wszystko się zakończy?

Kolejna książka opowiada o nowej dziewczynce, która pojawia się w przedszkolu – „Basia i przyjaciele. Dżesika”. Dziewczynka często się przeprowadza, a zatem zmienia przedszkola. Tym razem zamieszkuje u babci i wujka, gdyż jej tata odszedł od rodziny i wyjechał zagranicę. Dżesika, żeby poczuć się pewniej i wzbudzić sobą zainteresowanie innych dzieci, ciągle wymyśla różne historie. Rówieśnicy jednak się orientują i nazywają ją kłamczuchą. Kiedy babcia odprowadza Dżesikę do przedszkola, nauczycielka prosi ją o rozmowę. Jak zakończy się ta sprawa?

Na zakończenie książka „Basia. Wielka księga przyjaźni”. To książka o tym czym jest przyjaźń, o rodzinie i przyjaciołach Basi oraz ich postrzeganiu tego pojęcia. Dowiemy się czym jest prawdziwa przyjaźń, kto to jest przyjaciel, jak powinny wyglądać relacje przyjacielskie i jak je pielęgnować. To ciepłe i przyjemne opowiadania podzielone na trzy części: W rodzinie, W przedszkolu, Wśród zwierząt.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *