„Tu jest nasz dom” i „Możemy uratować naszą Ziemię”- Akademia Mądrego Dziecka

Tym razem autorzy Akademii Mądrego Dziecka zaproponowali młodym czytelnikom książki „Chcę wiedzieć!”, poszerzające wiedzę o świecie i przekazujące postawy proekologiczne. Książki są zachwycające, począwszy już od okładki.

„Tu jest nasz dom” zabiera czytelników w niesamowitą podróż dookoła świata. Każda ze stron pozwala małym czytelnikom poznać ich rówieśników, zamieszkujących różne interesujące miejsca na świecie. Każde z miejsc jest zaprezentowane przez dziecko zamieszkujące je. Odwiedzamy zatem afrykańską wioskę, zimną Syberię, Nowy York itd. Książka pozwala poznać zwyczaje i sposób życia ludzi w bardzo zróżnicowanych środowiskach. Ta pozycja wzbogaca wiedzę na temat świata, ukazując naszą planetę w sposób niezwykle interesujący. Zamieszczona mapa pozwala zobaczyć, gdzie dokładnie położone jest dane miejsce. To bardzo wartościowa książka, mogąca stanowić zaczątek do poszerzenia wiedzy o świecie.

„Możemy uratować naszą Ziemię” mająca na celu wsparcie i wzmocnienie  postaw proekologicznych.

To 12 historii młodych ludzi, którzy za cel postawili sobie walkę ze zmianami klimatycznymi. Swoją determinacją, odwagą i pomysłowością zaangażowali innych do działań na rzecz środowiska. Prowadzą walkę z wycinaniem lasów, zachęcając do ograniczenia używania plastiku i ruchu samochodowego, organizują miejsca przyjazne przyrodzie, sprzątają świat, prowadzą działalność edukacyjną. Ta książka to zbiór pomysłów na działania proekologiczne, inspirująca do podejmowania  właściwych kroków przez nas samych.

 

Książki kupicie w księgarni internetowej Egmont:

„Możemy uratować naszą Ziemię” kliknij tutaj 

„Tu jest nasz dom”- kliknij tutaj 

Comments

  1. Karolina G.

    W podstawówce miałam przesyt tych ekologicznych treści. Nie wiem, co jest w podręcznikach po 20 latach reform. Ale mimo to fajnie od najmłodszych lat uczyć dzieciaki dbania o planetę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *