Jak działa ciało człowieka?

Dzisiaj dotarła do mnie książka, która od samej okładki, poprzez wnętrze mnie zachwyciła. Biologia była moim ulubionym przedmiotem w szkole, a szczególnie interesowało mnie ciało ludzkie.  I właśnie tą tematyką zajmuje się tytułowa książka.

Pięknie wydana, w twardej oprawie, z licznymi ilustracjami, prezentująca najdrobniejsze elementy funkcjonalne i strukturalne naszego organizmu, jakimi są komórki, poprzez tkanki i poszczególne układy. Możemy się dowiedzieć dlaczego musimy jeść, czy można odżywiać się samymi słodyczami, dlaczego zęby się psują, a także skąd biorą się bąki. Poszczególne fragmenty są z sobą powiązane tematycznie. Chociażby najpierw dowiadujemy się po co nam krew, z czego się ona składa, gdzie powstaje. Następnie przeczytamy o krążeniu krwi. W przypadku kości młody czytelnik dowie się ile kości ma człowiek, jak zbudowane są kości, pozna szkielet ludzki. Na samym końcu opisane jest powstanie człowieka od komórki jajowej i plemnika, poprzez etapy ciąży.

Zakończeniem książki są ciekawostki, stanowiące podsumowanie wcześniejszych informacji. Najważniejsze, podstawowe treści, które należy zapamiętać.

Reasumując, książka ta jest bardzo mądra, posiadająca walory edukacyjne, napisana w interesujący sposób. Ja takie pozycje uwielbiam. Moi chłopcy jeszcze nie rozumieją wszystkiego, choć dopytywali się co jest czym. Uważam, że to świetny sposób zachęty do poszerzania swojej wiedzy, rozwijania pasji i potrzeby zdobywania coraz to nowych informacji.

Zapraszam też do zaprzyjaźnionych blogów i na fanpage:

 1. https://www.domowyklimacik.pl/ – FB https://www.facebook.com/domowyklimacik/
 2. https://www.wblaskumarzen.pl/ – FB – https://www.facebook.com/W-Blasku-Marze%C5%84-101034562288856/
 3. http://kosmetykofanki.blogspot.com/ – FB-   https://www.facebook.com/KosmetykoFanki/
 4. https://melkablogerka.blogspot.com/ – FB – https://www.facebook.com/melkablogerka/
 5. https://www.retromama.blog/ – FB – https://www.facebook.com/Retromama.blog/?fref=ts
 6. https://www.anszpi.pl/ – FB – https://www.facebook.com/anszpi/
 7. https://www.granivera.com/
 8. https://www.naturalniepiekna.info/ – FB – https://www.facebook.com/Marzenablog/

Comments

 1. Melka blogerka

  Bardzo fajna propozycja 😀 Kiedy byłam młodsza lubiłam takie książki czy filmy z tłem edukacyjnym np. Był sobie człowiek, Było sobie życie, Rodzina Pytalskich, jakieś ilustrowane encyklopedie zwierząt dla dzieci 🙂

 2. Marzena T (Mania)

  Moja córka zaczyna lubić tego typu książki. Ta jeszcze nieco za trudna, ale myślę że za rok/dwa będzie idealna. Ja osobiście lubię czytać takie książki dzieciom bo wbrew pozorom, samemu tez zdołamy się czegoś nauczyć ;D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *