AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA: Moja pachnąca książeczka z kolorami

Akademia Mądrego Dziecka od Harper Kids, to bardzo rozbudowana seria, a jej najnowszym dzieckiem jest „Moja pachnąca książeczka z kolorami”. Książeczki mają twardą oprawę, tekturowe strony z zaokrąglonymi rogami. Pierwsza strona ma wycięty otwór, a na każdej prawej stronie rozkładówki znajduje się klapka.

Książeczki zostały bardzo ładnie wydane. Bogate w kolory – jedna rozkładówka, to jeden kolor. Na danym tle, umieszczone zostały obrazki w danym kolorze, opatrzone w podpis.

Co jest nowością to uzupełnienie wrażeń dotykowych i wzrokowych o zapachowe. Każda rozkładówka, to jeden kolor. Po lewej stronie, w górnym rogu napisano nazwę koloru, poniżej podpisano ilustrację. Na prawej zaś, jest klapka z napisem „Mam kolor (tu nazwa danego koloru) jak…” i tu uchylamy okienko, aby zobaczyć co jest pod spodem.

Aby zapobiec zanikaniu zapachów, każda książka została zabezpieczona folią, którą można zdejmować i zakładać ponownie.

Seria książeczek „Moja pachnąca książeczka z kolorami” nadaje się na każdą okazję, pobudza zmysły (wzrok, zapach, dotyk), poprawia motorykę, ćwiczy koordynację wzrokowo-ruchową, wzbogaca słownictwo.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *