„Ja i moje mikroby”, „Kosmiczne urodziny. Lecimy na Księżyc”

Akademia Mądrego Dziecka rozwija się w zawrotnym tempie, prezentując coraz to nowe tytuły, ciekawe pomysły i tematy.

 „Ja i moje mikroby”, tematyka, którą lubię i którą chcę zainteresować dzieci. W książce znajdziemy całe mnóstwo informacji na temat bakterii i wirusów, dowiemy się o ich cechach, miejscach występowania, ich roli w życiu ludzkim. Bardzo interesująco przedstawiony jest proces przeziębienia. To nie tylko ciekawe, ale dające się wykorzystać w życiu codziennym informacje. Całość pięknie i kolorowo wydana, w twardej oprawie.

A kto by nie chciał wylądować na księżycu? Z tą książką mamy taką okazję, czytelnicy staną się prawdziwymi kosmonautami, ale nie takimi zwyczajnymi, weźmiemy udział w przyjęciu urodzinowym na Księżycu!

W książce znajdziemy informacje między innymi na temat tego, jak powstał Księżyc, dowiemy się o co chodzi z tą grawitacją tam, co niezwykle interesujące poznamy zasadę upływu czasu na Księżycu płynie czas. A płynie zupełnie inaczej niż na Ziemi, doba wynosi aż 709 godzin! Całe mnóstwo ciekawostek w przystępnej i ciekawej formie.

Książki są bardzo, ale to bardzo interesujące. Ja ze względu na moje zainteresowania, zakochałam się szczególnie w tej pierwszej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *