Hania Humorek, kolejne przygody

Książki Megan McDonald z ilustracjami Petera H. Reynoldsa znane są od dawna. Serie o przygodach Hani Humorek to niesamowicie wciągające, pouczające, przekazujące znaczną porcję wiedzy oraz humoru lektury dla dzieci. Dzisiaj napiszę o dwóch częściach z serii.

„Hania Humorek przepowiada przyszłość”, tutaj szuka narzędzi do wróżenia, opowiada o zabobonach i przepowiadaniu przyszłości. Wierzy, że znaleziony w opakowaniu po płatkach śniadaniowych pierścień jest magiczny, da jej moc jasnowidzenia. Jednak to nie będzie takie proste, gdyż zaczarowany przedmiot trafi w ręce brata, a później przyczyni się do kłopotów naszej bohaterki. Hania Humorek dojdzie do wniosku, że nie wszystko da się przewidzieć, ale czasem można coś wydedukować.

W części „Doktor Hania Humorek” stanowi podstawę do rozmów o ludzkim organizmie, jego możliwościach, eksperymentach, chorobach, leczeniu, zabiegach, rozwoju, narodzinach, DNA. Książka zwraca uwagę na ważne informacje, dostarcza ciekawostek. Dzieci zapoznają się z działaniem szpitala i sposobem ratowania ludzi. Do tego tydzień poświęcony ludzkiemu ciału stanie się bardzo pouczający. Uczniowie dowiedzą się, że obserwacje zwierząt, pomagają w poznaniu ludzkiego ciała, a Hania Humorek zrozumie, że chorowanie nie jest niczym fajnym, jak wcześniej uważała.

to książki pełne humoru, żywiołowe, ale i trzymające w napięciu, pomagające zdobyć wiedzę i zachęcić do działania. Ukazują wagę relacji międzyludzkich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *