Muminek. Opowiadania z Doliny Muminków

Muminki bardzo lubię, to moja podróż sentymentalna do czasów, gdy sama byłam dzieckiem. Bohaterów stworzyła Tove Jonsson, a książeczki, o których chce napisać, powstały na podstawie jej opowiadań.

Wydawnictwo Harper Kids wydało kilka części opowiadań o tych przesympatycznych stworzeniach, dzisiaj o kilku z nich.

Co można powiedzieć o wszystkich tytułach, to że są pięknie ilustrowane. Czcionka sporych rozmiarów, dzięki czemu dzieci uczące się czytać swobodnie będą mogły odczytywać tekst.

„Muminek i Święto Lodu”

W Dolinie Muminków trwają przygotowania do zimowego snu, zaczyna już przecież padać śnieg. Migotka wraca do domu Muminków z zaproszeniem na zabawę z okazji święta lodu. Chce się bawić, a nie iść spać. Co wybiorą Muminki? Czy wybiorą się z nią na imprezę podczas zimy?

„Muminek i wiosenna niespodzianka”

W Dolinie Muminków króluje zima, biały puch pokrywa ziemię. Wszyscy śpią snem zimowych i nic nie jest w stanie ich obudzić. A jednak… Muminek budzi się ze snu, ponieważ usłyszał skrzypienie. Okazuje się, że również Mała Mi się obudziła i na dodatek wyszła z domu. Dokąd się udała? Muminek postanawia jej poszukać.

Muminek i księżycowa przygoda

W Dolinie Muminków zamieszanie, przygotowywania do wyprawy w poszukiwaniu skarbów. Wszystko jednak trwa tak długo, że nadchodzi noc. Pozostaje szukać przy świetle księżyca. Czy odnajdą skarb?

Z tych książek bije ciepło, przyjaźń, rodzinna atmosfera. Czytając je czujemy takie ciepło na sercu. POLECAMY!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *