Pomóż mi przetrwać. Miron w pułapce i Regina szuka domu

Pomóż mi przetrwać to fantastyczna seria, edukująca, ukazująca zagrożenia, czyhające na zwierzęta.

Miron w Pułapce to opowieść o rodzinie fok szarych, zamieszkujących bałtycką plażę. Pewnego dnia pojawiają się dwunogi, którzy przeszkadzają fokom, koniecznie chcą zrobić zdjęcie swojemu dziecku z nimi, zaczepiają je. Foki w obronie młodych są zaatakować. W odpowiedzi na to ludzie wezwali policję, wskazując, że to niebezpieczne stworzenia. Na szczęście to człowiek otrzymuje mandat za niepokojenie zwierząt, a mała foczka Miron z rodzicami mogą spokojnie wieść życie na plaży. Jednak nie wszystko wygląda kolorowo. Zdarza się, że foczy maluch wszedł do wody, a tak wpadł w śmieciową pułapkę, co mały włos skończyło by się tragicznie. Na zakończenie znajdziemy ciekawostki na temat fok szarych.

Regina szuka domu to opowieść o królowej trzmieli, której dotychczasowy dom zalała powódź. Wyrusza więc w świat w poszukiwaniu miejsca, gdzie będzie mogła założyć swoje gniazdo. Trafia na wierzbę, gdzie wraz z braćmi chce odpocząć i napić się nektaru, ale źli ludzie  zrywają gałązki. Jak zwykle człowiek tutaj jest winny. Regina trafia na złego chłopca, który ogłusza ją kamieniem, przez co trafia do kałuży, z której nie może się wydostać. Są jednak i dobrzy ludzie – Stasio, który jej pomaga, a ich drogi nie raz się przeplatają. Na zakończenie i tu znajdziemy kilka ciekawostek.

Dzieci muszą być uświadomione, że zwierzęta, owady, ptaki itd. mają prawo do życia, musimy je szanować i dbać o ich środowisko naturalne. To towarzysze naszego życia.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *