Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych – ptaki i ogródek warzywny

Znajomość przyrody jest bardzo istotna. To temat, który interesuje chyba każde dziecko. Moi chłopcy dopytują o szczegóły, w zeszłym roku sialiśmy nasionka, a w tym będziemy znowu urządzali warzywnik. Z idealna propozycja na ta okazję przychodzi Wydawnictwo Harperkids. „Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” to właśnie taka seria składająca się z ciekawych zadań oraz porządnej dawki wiedzy z danego tematu. To nie pierwsze książki z tej serii, o których tu chce napisać. Tym razem będzie o ptakach i ogródku warzywnym.

Przyznaję, nie znam się jakoś wyjątkowo na ptakach, szczególnie tych rzadkich gatunkach. Dzięki tej książce edukacyjnej dzieci mają okazję przyswoić sobie nieco wiedzy. Będą mogły w naturze samodzielnie je wypatrywać, poznają sposoby niesienia im pomocy, cykl rozwoju ptaków oraz wiele innych ciekawostek. To świetny sposób na kształtowanie proekologicznej postawy. Znajdą się tam również elementy rozrywki, kolorowanki, uzupełnianki itd.

Drugi tytuł to „Ogródek warzywny”, jak dla nas wprost idealna, bo lada moment sami zajmiemy się tym zadaniem. Dzieci z ogromną przyjemnością angażują się w takie czynności, dlatego podstawy teoretyczne będą bardzo na miejscu. To pouczająca książka nie tylko dla dzieci, bo i sama dowiedziałam się kilku ciekawych rzeczy na temat sposobów uprawiania roślin. Dzieci posiądą wiedzę na temat rozwoju roślin i ich budowy. Poznają pojęcia permakultury, płodozmianu czy użyźniania gleby, uzyskają informacje na temat używanych narzędzi, siewu itd. Na jednej ze stron będą nawet mogły zaprojektować własny ogród. To podstawa do późniejszej praktyki.

„Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych” jest serią łączącą w sobie naukę i zabawę, zachęca do obserwowania świata i szanowania przyrody. Są świetnie wydane. Po prostu genialne!

Ptaki- kliknij 

Ogródek warzywny- kliknij 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *