Seria „Akceptuję, co czuję” przyjaźń i kłótnia+-

Uczucia to ważna rzecz, niestety czasem o tym zapominamy, po prostu nie potrafimy rozmawiać na ten temat. Dzieci dopiero uczą się otaczającego świata, rozpoznawania emocji, ich przeżywania i radzenia sobie z nimi. Jak zawsze pomocne przy tym są książki, z których często korzystam. Dzisiaj o kolejnych z serii Akceptuję, co czuję. Najnowsze części poświęcono przyjaźni i kłótniom.

Przyjaźń jest ważna w życiu każdego człowieka, zarówno dorosłego, jak i dziecka. Nie jest to proste, czasem wymaga pracy i wysiłku i o tym jest ta książka, która podpowiada kim jest dobry przyjaciel, czym się powinien cechować, na co warto zwrócić uwagę. Nie jest łatwo zdobyć przyjaciela, a co dopiero go utrzymać.

W kolejnej części wyjaśnione zostało czym jest konflikt, skąd się bierze i jak sobie z nim radzić. Książka zawiera wiele cennych rad, które można wykorzystać w życiu codziennym.

Ta seria jest aktywizującą. Rady poparte są ćwiczeniami. Z rad mogą korzystać dzieci, ale i rodzice, jak i nauczyciele (do których w każdej książce, adresowany jest specjalny rozdział). Te książki można potraktować jako swego rodzaju przewodnik, wartościowy, mądry, ciekawy i dobrze napisany.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *