„Kosmos”

Nie tylko samymi opowiadaniami i historiami żyje człowiek, czasem warto zgłębić wiedzę, a najlepszym do tego są książki popularnonaukowe. Dzisiaj o książce autorstwa Tomasza Rożka Kosmos.

Astronomia, taka niezwykła, niesamowita i nieodgadniona. Spoglądamy w niebo, widzimy gwiazdy, ale czy wiemy, co tak na prawdę obserwujemy? Niestety, nasza wiedza z tego zakresu jest bardzo ograniczona i znikoma. Astronomię miałam w szkole średnie, a to było lata świetlne temu. Teraz możemy nadrobić braki właśnie dzięki wspomnianej książce.

Autor oprowadza czytelnika po dziejach kosmosu, planet, gwiazd i wszystkich innych ciał niebieskich. Dowiemy się chociażby czym jest galaktyka i skąd się wzięła, odkryjemy m.in. tajemnicę jak to jest z życiem na naszej planecie. Nie zabraknie również zdjęć uzupełniających treści i wesołych rysunków autorstwa Macieja Maćkowiaka, które sprawiają, że lekturę czyta się z większą lekkością.

Tomasz Rożek swoje książki, mówiące o rzeczach poważnych, ważnych i trudnych, pisze w sposób bardzo ciekawy i zrozumiały. To pozycje, które zaszczepią ciekawość świata i chęć poznawania jego tajemnic.

Comments

  1. Żaneta

    ja nawet nie liznęłam astronomii, odrobina jej była na fizyce również w szkole średniej, szkoda, że ten temat traktowany ejst u nas po łebkach. kosmos jest ciekaw

  2. Koralina

    ostatnio uwielbiam to wydawnictwo, wypuścili tyle ciekawych tytułów, że trudno wybrać jeden, ten kosmos jest fenomenalny, na pewno przyjrzę mu się z bliska 🙂

  3. Monika Flok

    Tematyka zupełnie nie moja była do czasu:) kiedy nasza 6 latka zaczęła się interesować wszechświatem:)ciekawa propozycja!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *