Peruwiańska żona została zdradzona – Mia Słowik

Temat miłości i zdrad jest bardzo często spotykanym w literaturze, filmie malarstwie i ogólnie pojętej sztuce. Wiąże się on z emocjami, czasami bardzo trudnymi. Smak zdrady jest gorzki i nie każdy potrafi sobie z nim poradzić. Dzisiaj książka dla kobiet, tak bo głownie o nie mi chodzi, które doświadczyły tych traumatycznych przeżyć. To opowieść o kobiecie, której pewnego dnia życie legło w gruzach, a jednak podniosła się.

Mia, to kobieta, która nie wie, jak bardzo jest silna i że tak dużo potrafi znieść i wyjść z tego z podniesionym czołem. Po około sześciu latach bycia razem w związku bez miłości, rodzi się uczucie między nią, a jej peruwiańskim mężem. Mężczyzną uchodzącym za prawego, o nieskazitelnej reputacji, dla  którego małżeństwo jest święte, a rozpusta to samo bagno. Same bzdury! Bo ten ideał okazuje się zakłamanym zdrajcą! Bohaterka staje się świadkiem góry lodowej jego występków. Człowiek, który niemalże trzyma pod kluczem żonę, sam okazuje się rozpustnikiem, nie potrafiącym żyć bez pozamałżeńskiego sexu.

To niezwykłe, jak bohaterka, znajdując się w takiej sytuacji, potrafi z humorem podejść do życia, pisząc o tym co intymne, trudne, zachowując do wszystkiego dystans. Kiedy to, po stornie męża stoi nawet była żona, kiedyś przez niego zdradzana i porzucona, a córki, do których wychowania nie przyłożył ręki, uwielbiają go ponad wszystko.

Można powiedzieć, że to przerażająca książka o tym, jak jeden mężczyzna potrafi zmanipulować kobietę, omamić ją, oczarować, a naprawdę być w stosunku do niej wyrachowanym i okrutnym, depcząc jej wszystkie uczucia.

Czy zawiązana intryga zmieni coś w jego światopoglądzie? Czy coś zrozumie? Polecam książkę bardzo gorąco.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *