„Basia” dobra na wszystko

„Basia” towarzyszy nam nie od dziś, dlatego też chcę przedstawić Wam cztery nowości od HarperKids, których jest ona bohaterką.

Będą to trzy książki oraz jedna gra.

„Basia, Franek i zwierzaki”

 (Tutaj)

To kartonówka, ze sztywnymi stronami i zaokrąglonymi rogami. To historia o rodzeństwie, gdzie starsza siostra opowiada bratu o otaczającym ich świecie. Franek poznaje odgłosy różnych zwierząt. Tekst jest prosty, interesujące ilustracje, które pobudzają ciekawość dziecka.

„Basia. Wielka Księga o uczuciach”

 (Tutaj)

Uczucia to ważny temat, często dzieci nie potrafią ich zrozumieć, czy nazwać. Teraz mowa o kolejnej części z serii „Wielka Księga” opowiadającej właśnie o uczuciach. Pozwoli zrozumieć czym one są, rozpoznawać je i interpretować.

Dziecko będzie mogło się dowiedzieć czym jest empatia, tęsknota, ulga, rozczarowanie, smutek itp. Uczucia przedstawione są pod postacią historyjek lub przemyśleń bohaterów. Na zakończenie znajdziemy Złote Myśli Miśka Zdziśka o uczuciach.

Książka jest naprawdę bardzo ładnie, kolorowo wydana, interesująco i mądrze napisana.

„Basia i rower”

(Klik)

Rodzinna wyprawa rowerowa? O tak! Tym razem jest to wyprawa na wieś. Janek cieszy się z niej bardzo, myśląc, że będzie to podróż dokoła świata. Basię natomiast ten fakt martwi, bo czy dadzą radę? Z pomocą i wsparciem przychodzi mama, a w dzień wyprawy dziewczynka zastanawia się tylko, czy dotrą do piramid w Egipcie. Zapowiada się wielka przygoda!

„Basia w zoo. Gra” 

(Klik)

Na zakończenie gra, bardzo ładnie wydana, w poręcznym i niewielkim opakowaniu, w którym znajdziemy:

 – instrukcję,

-36 kafelków w 4 kolorach z 12 różnymi zwierzakami (po 3 kafelki z danym zwierzakiem i po 9 każdego koloru),

– 8 żetonów postaci w 4 kolorach, po 2 na gracza: Basia, Janek, Mama i Tata.

Zasady gry są na prawdę proste, z którymi poradzi sobie już dziecko od 4 roku życia. Do gry wprowadza krótka historia zawarta w instrukcji. W grze wcielamy się w fotografów.

Gra daje możliwość rozgrywki na trzech poziomach: podstawowym, dla młodszych graczy oraz dla starszych dzieci.

Gra bardzo podobna do memory. Gracz wybiera sobie postać, w którą się wciela. Kafelki układają obrazkami zwierząt do dołu.

Celem gry jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzakami. Każdy kafelek to jedno zdjęcie. Należy jednak zachować ostrożność, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy zrobi się zdjęcia dwóch takich samych zwierząt lub trzech zdjęć zwierząt z takim samym kolorem tła.

To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu.

Historie o „Basi” nie są tylko zwykłymi opowiadaniami, mają przesłanie, niosą naukę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *