„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham” – zima i wiosna

 „Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”, to książki o miłości rodzicielskiej, relacjach, budowaniu więzi, poczuciu bezpieczeństwa i pewności siebie. Mały Brązowy Zajączek zawsze może liczyć na swojego tatę, który pokazuje mu świat. Tak też się dzieje w najnowszych częściach dotyczących pór roku. W nasze ręce wpadły opowieści o zimie i wiośnie.

Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocha, kiedy jest zima” to opowieść o wspólnej zabawie na śniegu, podczas której ma miejsce zgadywanka, co łączy czy kojarzy się z danym przedmiotem. Wszystko, co mijają stanowi pretekst do zadawania pytania, co się z nią łączy. To świetny pomysł na aktywną zabawę z dzieckiem. Nasi długousi bohaterzy trafiają na drzewo, pajęczynę, ptaki, rzekę, na zmianę zadając pytania. Taka forma zabawy ma duże znaczenie w rozwijaniu umiejętności społecznych. Na zakończenie znajdziemy podsumowanie tego, że dziecko jest niesamowicie ważne dla rodzica.


Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham, kiedy jest wiosna” opowiada o przemianach zachodzących w otoczeniu, również i o tym, że z Małego Brązowego Zajączka kiedyś wyroście Duży Brązowy Zając. Budząca się do życia przyroda, rodzące się życie, to wspaniały czas dla każdego, szczególnie dla dzieci odkrywających świat. Książka idealnie w punkt, na obecną porę roku.

To piękne książki ukazujące wspaniały świat, wzbogacony prostymi, ale mądrymi zabawami. Zwyczajne czynności stanowią pretekst do opowiadania o swoich uczuciach, przekazania miłości oraz o tym, jak ważne dla rodzica jest dziecko. Śliczne ilustracje uruchamiają wyobraźnię. Duża czcionka i niewielka ilość tekstu są idealne dla młodego czytelnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *