Strrraszna Historia: Ci koszmarni Celtowie i Narwani Normanowie

Strrraszna Historia to seria książek wydawnictwa Harper Kids, które ukazują historię w sposób niecodzienny. Są one wznowieniem, wydawanych kilkanaście lat temu, pozycji, ale przyznaję, że ich wówczas nie znałam, a wielka szkoda.

To rzeczywistość, która czasem była ohydna, brutalna, straszna, ale jednocześnie zachwycająca i porywająca. Takie opisy przemawiają i zapadają głęboko w pamięć.

Każda z książek jest urozmaicona. Tekst przeplata się z komiksem, są dzienniki, pamiętniki i cała masa ciekawostek, a to jest właśnie najlepsze. Ilustracje dodatkowo nadają klimatu.

To humorystycznie napisana lektura, która pozwoli przybliżyć realizm tamtych lat, zachęcić do poznania opisywanego okresu i zakorzenić zainteresowanie historią. Świetne uzupełnienie podręczników szkolnych.

Kim byli Celtowie i Normanowie? To właśnie o nich mamy świeżo wydane książki. Opisy codzienności, wydarzeń są genialne. Warto mieć je w swojej biblioteczce, nawet jeżeli teraz dzieci nie będą w stanie ich przeczytać, na pewno, gdy pójdą do szkoły, skorzystają z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *