„Bractwo Zagrożonych”

Nakładem HarperCollins Polska pojawiła się ostatnio wspaniała książka – „Bractwo Zagrożonych”. Jest to pierwszy tom przygodowej trylogii o grupie zwierząt pragnących uratować świat przed zbliżającą się katastrofą klimatyczną.

Następuje globalne ocieplenie, poziom wód się podnosi, zaczyna brakować pokarmu, nie ma chwili do stracenia, trzeba zrobić wszystko, aby uratować Ziemię i zamieszkujące ją istoty żywe! Świat stoi u progu zagłady. Cała nadzieja w Bractwie Zagrożonych, które stawia sobie za cel uratowanie świata. W skład ekipy wchodzą supersilna niedźwiedzica polarna, sprytny łuskowiec z talentem technicznym, sarkastyczny narwal i orangutan marzyciel. Czasem bywa trudno, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo, a może być jeszcze gorzej, gdy dochodzi do porwania jednego z członków Bractwa. Czy mimo wszystko uratują świat?

Bractwo Zagrożonych” to wciągająca, wzbudzająca emocje książka, szczególnie dla tych kochających zwierzęta, których dobro środowiska naturalnego leży na sercu. To właśnie przedstawiciele zagrożonych gatunków podejmują walkę, próbując ocalić środowisko naturalne. Od książki nie można się oderwać. Mnóstwo zwrotów akcji, uwrażliwienie na pojęcie ekologii, to bodziec do działań proekologicznych.

Jako ciekawostkę w książce zamieszczono charakterystykę pojawiających się w niej gatunków, o tym dlaczego są one zagrożone oraz jakie działania podejmuje się w celu ich ocalenia.

 

Tutaj kupisz

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *