3 bajeczki przed snem – Smerfy i Muminki

Czytanie dzieciom jest wspaniałym zwyczajem. Czytanie rozwija wyobraźnię, pozwala przenieść się w niecodzienny świat, oderwać od codzienności, przeżywać przygody i stać się całkiem kimś innym. Wiele dzieci nie zaśnie bez przeczytania bajki przed snem i takie oto bajki oferuje HarperKids. To seria „3 bajeczki przed snem”. W naszym posiadaniu są opowieści o Smerfach oraz o Muminkach.

Jak wskazuje tytuł w każdej z książeczek znajdują się trzy bajeczki z czego każda jest osobnym opowiadaniem, pozwalając czytać je w dowolnej kolejności. Książeczki prócz wspaniałej treści mają świecące w ciemności okładki. Oczywiście same ilustracje są też barwne, po prostu urocze.

W Smerfach Ciamajda odkrywa tajemniczy świat po drugiej stronie rzeki. Poznaje tam mieszkańców, którzy są więzieni, sam tez trafia do bańki. Oczywiście pozostałe Smerfy ruszają na pomoc. Kolejna bajka opowiada o nadchodzącym święcie wiosny i Smerfie trojańskim. Opowiadania są iście smerfastyczne.

Historie o Muminkach są bardziej detektywistyczne i kryminalne. W każdym z opowiadań Muminek i Ryjek rozwikłują zagadkę. Ktoś podmienił walizki, ktoś ukradł słoik z dżemem. Będą czerwone ślady, które okażą się czymś innym niż tym, że są po dżemie. Kto więc ukradł słoik z dżemem? W ostatniej bajeczce nasi bohaterowie szukają zaginionego naszyjnika Filifionki. Czy go odnajdą?

Warto również wiedzieć, że w tej samej serii znajdziecie również bajeczki o Maszy i Niedźwiedziu oraz o pociągu Tomku.

Muminki- kliknij tutaj

Smerfy – kliknij tutaj

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *