„Przygody z nauką. Jajko/Cytryna/Papier” Akademia Mądrego Dziecka

Dzisiaj recenzja książek ze znanej serii Akademia Mądrego Dziecka od wydawnictwa HarperKids. Do tej pory ukazały się z niej książki dla młodszych dzieci, teraz przyszła pora na trochę starszych odbiorców. To pozycje za pomocą których będą mogli zgłębić naukę poprzez zabawę.

„Przygody z nauką. Jajko/Cytryna/Papier” to pierwsze trzy tytuły z tej serii.

Na początku każdej z książek dziecko poznaje podstawowe informacje na temat tytułowego przedmiotu. Poznaje jego budowę zewnętrzną, jak i wewnętrzną, jego właściwości. Później jest część doświadczalna, pozwalająca poznać praktycznie wspominane właściwości.

W każdej części przedstawiono i opisano 10 niesamowitych eksperymentów z wykorzystaniem tytułowych przedmiotów, chociażby wyczyszczenia monet za pomocą cytryny, czy zrobienia własnego papieru z makulatury.  Są też prostsze doświadczenia, jak i czynności kulinarne. Za ogromny atut książki uważam brak wymyślnych i trudnodostępnych, lub kosztownych składników. Doświadczenia są stosunkowo proste i dziecko może wykonać je samodzielnie.

Książki są adresowane dla dzieci, ale i dorośli potrafią się przy nich świetnie bawić.

Ilustracje są naprawdę dobre. Schematy wyjaśniają w łatwy i prosty sposób zagadnienia, pozwalając je szybko zrozumieć przez dziecko. Szata graficzna jest przyjemna dla oka i przyciąga czytelnika, zachęcając go do eksperymentowania.

Te książki są naprawdę strzałem w dziesiątkę. Pozwolą wykonywać eksperymenty w zaciszu domowym, co uważam za ogromny plus, gdyż dziecko opatrzy się, osłucha i samo spróbuje, co na pewno zaplusuje w przyszłości, choćby podczas podobnych zajęć w szkole.

Książki kupicie w księgarni internetowej – kliknij tutaj 

Comments

  1. Monika Flok

    Mamy i my te pozycje i są BOMBa jak to mowią nasze dziewczyny.Starsza 8 latka czyta i obie robia eksperymenty:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *