BASIA. WIELKA KSIĘGA PRZEDSZKOLA

Przedszkole, pierwszy dzień w nowym  miejscu, każde dziecko przez to przechodzi. Rozstanie jest trudne dla dzieci, jak i rodziców, jednak nasze pociechy mogą się do tego przygotować za sprawą Basi, dziewczynki w wieku przedszkolnym, niezwykle rezolutnej i mądrej.

Basia to bohaterka wielu książek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym, która boryka się z różnymi problemami, sytuacjami typowego kilkulatka. Pomaga radzić sobie z emocjami, zrozumieć pewne sprawy. To bardzo ciekawa seria, która wspomoże rodziców w wyjaśnianiu tego, co jest niezrozumiałe dla malucha.

,,Basia. Wielka księga przedszkola” podzielona została na cztery części, zgodnie z porami roku. Rozpoczyna się od jesieni, wtedy właśnie Basia pierwszy raz przekracza próg przedszkola. Początkowo jest podekscytowana, później trochę się boi, ale koniec końców przekonuje się do nowego miejsca.

Dziewczynka otrzymuje swój symbol przedszkolny, poznaje inne dzieci. Niektóre z nich bardzo lubi, podziwia, inne ją denerwują, zaskakują. Każdy dzień to coś nowego, mnóstwo emocji, wyzwań i niespodzianek. Niektóre fragmenty książki uzupełniono rozkładówkami, pomagającymi samodzielnie wykonać ćwiczenie z przedszkola Basi. Opowieści są zróżnicowane, wywołujące różne emocje, ostatecznie jednak pozostawiają przyjemne wrażenie na czytelniku. Ilustracje w ładnej kolorystyce.

https://egmont.pl/Basia.-Wielka-ksiega-przedszkola,24352780,p.html

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *