Bing – Książka do wyklejania – Bajki 5 minut przed snem – Moje bajeczki

Książeczki o przygodach Binga nie raz gościły w naszej biblioteczce. Bing, to czarny króliczek, będący w wieku przedszkolnym, zmagający się z codziennością, problemami wieku dziecięcego, popełniający błędy i uczący się na nich. Takim wsparciem jest dla niego jego opiekun Bing, który wyjaśnia zasady, tłumaczy co jest dobre, a co nie.

Dzisiaj mamy trzy książeczki od Wydawnictwa Harperkids. Moje bajeczki o Bingu, Bajki 5 minut przed snem oraz Bing. Książka do wyklejania.

Zacznijmy od najmniejszej rozmiarem. Moje bajeczki o Bingu to zbiór opowiadać, jak to zawsze z wyjaśnieniem, morałem, wskazówką, chociażby o tym, że wspólnie jest przyjemniej się bawić niż w samotności, że warto dzielić się z innymi, czy że niepowodzenia można przekuć w sukces.

Kolejna książka Bing. Bajki 5 minut przed snem również zawiera zestaw opowiadań, w których nasz bohater znajduje się w najróżniejszych sytuacjach, z których wyciąga wnioski, chociażby dotyczące pewnych zasad, że łatwiej wspólnie tworzyć niż niszczyć, czy że zawsze znajdzie się jakieś wyjście z sytuacji.

Ostatnia książeczka do wyklejania jest naprawdę super. To mój ulubiony rodzaj naklejek, bo wielokrotnego użytku. Na poszczególnych stronach znajdują się piękne ilustracje, które należy uzupełnić o określone naklejki ze środka książeczki. Znajduje się tam krótki opis sytuacji na obrazku oraz wskazówka jakie naklejki winny zostać naklejone, aby dopełnić historię.

Powyższy zestaw jest naprawdę ciekawy i wręcz idealny dla fanów Binga. Oczywiście książki mogą być kupowane oddzielnie. Moim chłopcom bardzo się podobają. Jeśli chodzi o bajeczki, to musimy je czytać od deski, do deski, na jednym opowiadaniu nie da się zakończyć.

Polecamy!

Comments

  1. Angela

    Książka jest prześlicznie zilustrowana, dodatkowo bohaterowie tak szturmem w ziemi Polski rynek, że jest to niesamowite. Myślę że to będzie dobry prezent dla dziecka.

  2. Żaneta

    fantastyczne książeczki, które urozmaicą wspólnie spędzany czas, będąc dzieckiem uwielbiałam nakleiki jednak nie było o nie tak łatwo ponad 30 lat temu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *