Mój pierwszy zegar

Moje dzieci znają już cyferki, potrafią liczyć do ponad 100, ale jeśli chodzi o odczytywanie godziny, to pojawiają się pewne problemy. Pamiętam, że gdy ja byłam mała, miałam taki zegar do nauki. Dlatego też, nauczona własnym doświadczeniem, chciałam umilić naukę odczytywania godzin moim dzieciom. Jak to zwykle bywa pomocna stała mi się książka, która naukę zmieniła w zabawę.

„Mój pierwszy zegar” jest książką aktywizującą, z wbudowaną tarczą zegara i ruchomymi wskazówkami. Wskazówki można ustawiać w różnych wariantach, ucząc się przy tym odczytywania godzin.

Bohaterami książki są zwierzątka wykonujące różne czynności przez cały dzień, co jest rozpisane godzinowo, np. o 8:00 idą do przedszkola, a o 9:00 zaczynają zajęcia.

Przy każdej czynności narysowany jest zegar z zaznaczoną godziną. Obok znajduje się bardzo przydatna podpowiedź wskazująca  jak należy ustawić wskazówki zegara, aby wskazywał konkretną godzinę.

Czytając książkę dziecko ma możliwość samodzielnie ustawiać zegar z pierwszej strony ucząc się odczytywać godziny. Jest to bardzo atrakcyjna i przyjemna forma nauki.

Książka jest wydana na sztywnych, tekturowych stronach, z piękną szatą graficzną. Idealna dla dzieci w wieku przedszkolnym.

To świetny pomysł na prezent.

Do kupienia kliknij tutaj.

Comments

  1. Mokka

    Taki zegar to super pomoc, możemy bawić się wskazówkami i przyswoić sobie odczytywanie czasu. Nie jest to takie proste jak się wydaje dla malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *