Książki idealne na prezent od HarperKids

Dzisiaj mega paka książek od HarperKids. Zbliżają się święta więc warto pomyśleć o prezentach, zarówno na Mikołajki, jak i pod choinkę. Książki to coś, co zawsze się sprawdzi, przyda i przyniesie radość, szczególnie, gdy dzieci znajdą w nich swoich ulubionych bohaterów bajek.

Dzisiaj chciałam napisać o dwóch seriach  „Złota Księga Bajek” oraz „Bibliotek Bajek”. Są to fantastyczne serie, przepięknie wydane, z dopracowanymi, kolorowymi ilustracjami i pokaźnym wnętrzem. Całość wydana jest na bardzo dobrej jakości papierze. Posiadamy w naszej biblioteczce kilka tytułów z obu serii.

Ostatnio w nasze ręce dotarły ze Złotej Księgi Bajek – Opowieści ze Świata Pociągów oraz Przygody Kotociaków. Na początku obu wskazane są postacie, które występują w opowieściach. Poszczególne historie przedstawiają określony temat. Nam osobiście najbardziej spodobała się historia o telewizorze, która przydarzyła się u Kotociaków. Z opowieści o pociągach ulubioną opowieścią moich chłopaków jest „Nowy w Stalowym Patrolu”.

To książki uczące o tym, że rodzina i przyjaciele są ważni, że można wspólnie spędzać czas, że trzeba być dzielnym i odważnym. Po prostu prezentują wartości, z którymi warto się utożsamiać.

Teraz bardziej znane nam obecnie z telewizji postaci, które zostały umieszczone w serii Biblioteka Bajek. Trochę większe rozmiarowo od poprzednich, ale równie pięknie wydane, na dobrej jakości papierze opowieści. Część księżniczki opowiada historie o Księżniczce i Żabie, Małej Syrence, Śpiącej Królewnie, Pięknej i Bestii oraz innych księżniczkowych postaciach. Część o Zwierzętach to cała seria opowieści, np. o Królu Lwie, Zwierzogrodzie, Mikim, Zajączkach i wielu, wielu innych. Trzecia pozycja, to doskonale nam znana bajka Tomek i Przyjaciele. Tutaj cała masa przygód dzielnego Tomka i innych parowozów. Co mogę powiedzieć o tej serii? Jest wspaniała, bajkowa, pouczająca i mądra. Przecież to właśnie bajki pomagają dzieciom zrozumieć świat, emocje, zachowania. Najprościej obserwować bajkową postać, która zmaga się z różnymi problemami, znajduje się w sytuacjach, które czasem są niesamowite i niezwykłe, a innym razem takie, które i nam się zdarzają.

Te książki są naprawdę godne polecenia do czytania przed snem, w jesienne wieczory, pod choinką. Poza tym pięknie wydane zachęcają do samodzielnego czytania, gdyż kolorowe ilustracje sprawiają, że dziecko znajdzie się w tym bajkowym i pięknym świecie i z przyjemnością zagłębi się w tekst.

Tak więc, jeżeli macie problemy z tym, co kupić w prezencie dla dzieci mniejszych i większych, albo i dorosłych wielbicieli bajek zachęcam do zakupu. Nie będziecie na pewno żałowali, bo to wspaniałe książki.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *