Seria książeczek KROK PO KROKU”: „Sprzątamy!” i „Przeciwieństwa”, Wydawnictwo Wilga

Seria „Krok po kroku” to świetna kolekcja książeczki dla najmłodszych od Wydawnictwa Wilga.


Każda jest tekturowa, poręczna w formie kwadratu, ma zaokrąglone rogi.

Bohaterami jest rodzina: mama, tata oraz dwoje dzieci: dziewczynka i chłopczyk. Razem z nimi dziecko przeżyje równe interesujące i zabawne przygody, ale przede wszystkim sporo się nauczy.

Każda z książeczek porusza inny temat:

– „Krok po kroku. Sprzątamy!”
– „Krok po kroku. Przeciwieństwa”

„Krok po kroku. Sprzątamy!”

To coś dla nas, bo moje dzieci to istne tajfuny i ekspresy w robieniu bałaganu, a później nie chce się sprzątać :). Z książeczki maluch dowie się, jak istotne jest zachowanie ładu i porządku, że trzeba sprzątać. Dotyczy to każdego, nie ważne czy jest dzieckiem, czy dorosłym.


Kolorowe i piękne ilustracje uzupełnione wesołymi rymowankami. Co dla mnie ważne i potrzebne, jest mowa o tym, iż po każdej zabawie należy posprzątać, a zabawki odkładać na miejsce. Książka pomoże zrozumieć jak ważne jest sprzątanie i jaki jest tego sens.

„Krok po kroku. Przeciwieństwa”

 Publikacja, jak wskazuje tytuł, uczy dziecko, że istnieją przeciwieństwa: duży – mały, pełny – pusty itd. Przyjemna rymowanka pozwala łatwiej zrozumieć przeciwieństwa.

Seria „Krok po kroku” jest niesamowicie przyjemna i spodoba się każdemu. Pięknie wydana, przyjemny tekst uzupełniony adekwatnymi ilustracjami.

Serdecznie polecamy!

Comments

  1. Donna

    Bardzo ciekawa seria tych książeczek, a ta książeczka o sprzątaniu, myślę że i dla starszych dzieciaków byłaby pomocna 🙂

  2. Zuzka

    Mam z tej serii cztery książeczki. Jedna o pozbywaniu się pieluchy, druga o oddaniu smoczka, trzecia typowo do usypiania a czwarta o myciu zębów – moja córka bardzo je lubiła i lubi … wraca do nich do dziś.

  3. Grace

    Jakże się cieszę, że trafiłam na tę recenzję po weekendzie walki o sprzątanie po sobie :). Pozycja o sprzątaniu trafia na czołówkę listy zakupów książkowych 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *