Bambi, Pinokio, Seria Nostalgia od Harper Collins

Każdy, kto czyta mojego bloga wie, że książki to moja pasja, zarówno te dla dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Z nostalgią wspominam te z mojego dzieciństwa i właśnie takie do nas trafiły. Bambi i Pinokio pamiętam doskonale, nie tylko czytałam te historie, ale i oglądałam w wersji kinowo – telewizyjnej. To Bambi i Pinokio to dwie ostatnie części z serii od Harper Collins.

 Do tej pory wydano następujące:

  • Alicja w Krainie Czarów
  • Zakochany Kundel
  • Piotruś Pan
  • Pinokio
  • Król Lew

Bambi

Pamiętam doskonale Disneyowską adaptację kinową, która bardzo mnie poruszyła i wtedy właśnie pierwszy raz usłyszałam o tym jelonku. Z ogromną przyjemnością wzięłam w ręce najnowsze wydanie książkowe tej opowieści. Co mnie urzekło, to ilustracje z czasów dzieciństwa moich dziadków, ale i mojego, przywołujące wspomnienia.

Bambi jest opowieścią o małym jelonku, który wcześnie traci mamę, musi nauczyć się życia sam. Mimo iż smutna historia, która wywołuję łezkę w oku, kończy się dobrze. I właśnie takie książki lubię najbardziej.

Pinokio

Pinokio, to była w moich czasach lektura szkolna i doskonale ją pamiętam. Czytała mi się babcia, a ona potrafiła czytać na głos. Mile wspominam te chwile.

Gepetto, staruszek, którego marzeniem było zostanie ojcem i pokochanie drugiej istoty, wystruguje drewnianego chłopca, który zostaje nazwany Pinokiem. Chłopiec też ma marzenie, chce stać się prawdziwym, nie drewnianym, chłopcem. Jest ufny i przez to wpada w tarapaty, bo mimo iż jest z drewna, ma charakter i uczucia prawdziwego człowieka. Ostatecznie robi jednak wszystko, by zasłużyć na bycie człowiekiem.

Seria książeczek Disneya od Harper Collins Publishers to piękne wydania, idealne na prezent, mogą stać się ozdobą domowej biblioteczki dziecięcej.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *