Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem. Tola Piotrowska, Wyd. Buchmann

Teraz jest czas wakacji, urlopów, więc i podróżowania, zwiedzania i odwiedzania. Po Polsce podróżowałam sporo, szczególnie w czasach dzieciństwa, chciałabym więc, aby moje dzieci też zobaczyły jak najwięcej, by poczuły klimat i poznały naturę kraju. Obecny koronawirus utrudnia jednak wypady rodzinne. Warto wiedzieć, gdzie można się wybrać z dzieckiem. Nie jest łatwo znaleźć takie miejsca, bo po prostu brak nam osób polecających sprawdzone i pewne lokalizacje. Ostatnio w moje ręce wpadła książka Toli Piotrowskiej pt. „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem”, będąca już trzecią z serii tej autorki, właścicielki bloga tolala.pl.

Książka „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” składa się z 5 kategorii:

  1. Las i łąka
  2. Nad morzem
  3. Jeziora
  4. W górach
  5. Hotele

To książka o podróży do miejsc mi nieznanych, gdzie jest spokój, cisza i piękno przyrody, gdzie można odnaleźć siebie, skupić się na najbliższych, pożyć w zgodzie z naturą. Tam można odetchnąć, zresetować się i zwolnić tempo życia. Te doświadczenie są poparte doświadczeniami z pobytów w tych wspaniałych lokalizacjach, gdzie bywała autorka wraz z rodziną.

Czytając książkę zapragnęłam tak, jak ona poczuć się, doświadczyć tych emocji. Zdjęcia potwierdzają jej słowa, że warto odwiedzić te miejsca emanujące spokojem, którego tak nam bardzo brakuje, szczególnie w tych trudnych czasach. To taka odskocznia od trudnej rzeczywistości, to miejsca, gdzie możemy uciec od świata.

W książce znajdziemy również bardzo przydatne i pomocne informacje, chociażby adresy, dane kontaktowe, informacje dodatkowe. Jest to bardzo przydatne, bo sprawdzone i przetestowane.

W książce są także wywiady z mamami podróżującymi z najbliższymi, z których możemy wiele zaczerpnąć, bazując na ich doświadczeniu.

Książka „Odetchnij od miasta. Podróże z dzieckiem” jest pełna inspiracji i motywacji do wspólnego, rodzinnego wypoczynku.

 

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *