ZU&BERRY – BAŁAGAN W PRZEDSZKOLU OD WYDAWNICTWA MUDUKO

Sprzątanie, to odwieczny problem, może nie u wszystkich rodziców, ale u mnie jak najbardziej. Dzieci nie przepadają za sprzątaniem, uważają to za przymus, przykry obowiązek, a jak sprzątną, to pozostawia to sobie wiele do życzenia.

Bałagan w przedszkolu z serii Zu&Berry od wydawnictwa Muduko jest grą wspomagającą rodziców w nauce sprzątania, które może stać się świetną zabawą. Dzieci nauczą się zasad  sprzątania, segregacji zabawek, przy czym rozwiną refleks i spostrzegawczość.

Przed rozpoczęciem gry należy poskładać skrzyneczki i wybrać po jednej każdy. Następnie okrągłe żetony wymieszać i rozłożyć obrazkami do dołu. Jeden z nich powinien zostać odwrócony obrazkiem do góry.

W pierwszym wariancie pierwszy gracz odkrywa jeden żeton, a po nim inni, następuje sprawdzenie czy są 2 identyczne przedmioty. Jeżeli tak się dzieje, wówczas ważne, aby to zauważyć jak najszybciej i położyć rękę na żetonie bałaganu. Gracz musi podać nazwę przedmiotu. Jeżeli wszystko się zgadza można zabrać oba żetony z przedmiotami i schować do swojej skrzyneczki. Jeżeli nazwa się nie zgodzi należy oddać zdobyty żeton, jeżeli takiego gracz nie posiada, oddaje kolejkę.

Jeżeli nie ma pary żetony pozostają odkryte na stole.

Gra kończy się w chwili, gdy nie ma już żadnego żetonu do odwrócenia. Każdy wyjmuje swoje i układa w stos. Ten, kto  ma największy – wygrywa.

Inny wariant polega na znalezieniu trzech takich samych żetonów, reszta wygląda jak powyżej. Kolejny polega na zaklepaniu żetonu, gdy na właśnie odwróconym kafelku znajdują się dwa przedmioty widoczne na 2 innych żetonach, natomiast trzeciego przedmiotu nie ma na nich wcale. Gracz, który zrobi to jako pierwszy, zgarnia 3 żetony.

Gra budząca wiele emocji i dająca świetną zabawę. Dzieciaki skupiają się na zadaniu odnalezienia przedmiotu, ćwiczą spostrzegawczość, trzymanie nerwów na wodzy. Przy tym nabierają nawyku, że trzeba po sobie sprzątać.

Comments

  1. AMN

    W pierwszej chwili myślałam, że to jakaś książka 😀 Lubię takie gry, chociaż w tym przypadku jestem na nią trochę za duża już 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *