Elementarz dobrych manier pana Szopa – Wydawnictwo Wilga

Wychowanie dziecka to nie jest prosta sprawa. Czasem samym nam trudno wyjaśnić i przekonać dziecko, jak winno się zachowywać w określonych sytuacjach, dlatego tez uważam, że książki uczące dobrego zachowania nasze pociechy są nieocenione.  Dzisiaj o jednej z nich.

„Elementarz dobrych manier pana Szopa”, to przepięknie wydana pozycja, z żywa kolorystyką. Jest niewielkiego formatu, przez co poręczna i wygodna do trzymania przez małe rączki.

W książeczce można spotkać zwierzęcych bohaterów, którzy znaleźli się w różnych sytuacjach.  W dużych, kolorowych balonikach zamieszczono rymowany tekst, szybko wpadający w ucho i zapadający w pamięć. To są właśnie zasady dobrego wychowania, przedstawione bardzo przystępnie i z humorem. Poniżej znajdziemy krótkie podsumowanie łatwe do zapamiętania.

Główny bohater, mądry pan Szop wyjaśnia małym czytelnikom, jak należy zachowywać się w pewnych sytuacjach, jakich używać słów, zwrotów, a jakich unikać.

To  mądra i przyjemna lektura, łatwo i wręcz ze śpiewem się ją czyta, dzięki występującym rymom. Tekst jest zobrazowany dzięki ilustracjom. Dziecko nie będzie miało więc problemu z właściwą interpretacją treści. Zasady można bardzo łatwo zapamiętać, tym bardziej jeżeli są stosowane na co dzień, a jak wiadomo, dziecko uczy się na podstawie obserwacji.

Książeczka jest idealna nie tylko dla rodziców, ale i opiekunów, babć, dziadków, nauczycieli, którzy chcą umilić czas dzieciom, a przy tym nauczyć ich czegoś pożytecznego.

Comments

  1. Olka

    Widać, że książeczka jest ładnie wydana. Grafiki mają przyjemną kolorystkę, nie są męczące dla oczu. Więc dzieciakom mogą się podobać. 🙂

  2. Koralina

    bardzo lubię takie książki, pomagają dzieciom zapamiętać co należy robić. U mnie hitem jest „co wypanda a co nie wypanda”, ale tę książkę też chętnie poznam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *