Eko – kosmetyki w Domu Sąsiedzkim Podgórze 2- 4

Dowiedziałam się ostatnio o fantastycznym miejscu, które powstało w moim mieście. Stworzonym przez ludzi z pasją i przeznaczonym dla każdego, niezależnie od wieku. Brakowało mi czegoś takiego. Nie raz marzyłam o tym żeby spotkać się z innymi, którzy chcą coś zdziałać, czegoś się nauczyć, coś pokazać, czy chociażby porozmawiać. Tym miejsce okazał się Dom Sąsiedzki Podgórze 2- 4.

Dzisiaj pierwszy raz brałam czynny udział w życiu tego miejsca, otóż uczestniczyłam w warsztatach Eko – kosmetyki. Było wspaniale, naładowałam baterie i stworzyłam kilka naturalnych kosmetyków pod okiem Agnieszki. Do wyboru było kilka warsztatów. Ja, spragniona tworzenia, współpracy i bycia z innymi, chcącymi tego co i ja, uczestniczyłam oczywiście we wszystkich warsztatach. Otóż na początek przygotowywaliśmy kwiatowy puder do kąpieli. Jakże ogromne było moje zdziwienie, że podstawowymi składnikami są soda oczyszczona, kwasek cytrynowy i mleko w proszku. Następnie przygotowywałyśmy odżywczy balsam do ust na bazie wosku pszczelego. Cudownie nawilżający i przyjemnie pachnący. Kolejny był peeling do ciała, cukrowy i nawilżający. Na koniec była odprężająca sól do kąpieli. Do wszystkiego używaliśmy suszonych kwiatów, olejków eterycznych i dużo zapału do pracy.  Powstałymi cudownościami napełnialiśmy słoiki i pojemniczki, które zabraliśmy do  domu.

Kwiatowy puder do kąpieli

Odżywczy Balsam do ust

Nawilżający Peeling do ciała

Sól do kąpieli do stóp

Moje wrażenia są cudowne, zostałam pozytywnie zmotywowana i optymistycznie nastrojona. Prowadząca to niesamowita osoba, którą miałam wrażenie, że znam od dawna.

Genialne warsztaty, genialny pomysł. Czekam na kolejne, w których na pewno ja i moje dzieci będziemy uczestniczyć.

Comments

 1. Marlena H.

  Coś wspaniałego! Uwielbiam tego typu inicjatywy i sama chętnie wzięłabym udział w takich warsztatach. Z chęcią pod patrzyła bym jak zrobić takie eko kosmetyki no i sama spróbowała je zrobić.

 2. Bookendorfina

  Oprócz peelingu kawowego jeszcze nie miałam okazji przygotowywać kosmetyków, chętnie bym wzięła udział w takich warsztatach.

 3. Wędrówki po kuchni

  Fajnie, że ludzie co raz bardziej przywiązują wagę do dobrego skałdu nie tylko jedzenia, ale i również kosmetyków.

 4. Irena-Hooltaye w podrozy

  Świetna inicjatywa. Lubię naturalne kosmetyki, bo te w sklepach mają tyle szkodzących skórze składników. Chętnie bym wzięła udział w takich warsztatach. Miło też spotkać się z innymi, podzielić doświadczeniami i wiedzą.
  Pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *