Czy posłać dziecko na zajęcia z języka obcego?

To pytanie nasuwa się wielu rodzicom. W gąszczu oferowanych kursów, szkół czasem trudno się zdecydować. Nie można też popaść w paranoję, bo dziecko przestanie mieć czas na bycie dzieckiem.

Kiedyś nauka języka obcego rozpoczynała się w szkole podstawowej, obecnie istnieje trend na naukę nawet już w okresie żłobkowym. Oczywiście nie w formie regularnych zajęć ale np. piosenek, bajeczek itp. I tu się zgodzę, że na początek nauki jest to świetny pomysł, po prostu nauka przez zabawę. W ten sposób dziecko przyswoi nowe informacje w sposób naturalny i przyjemny. Warto do dziecka zwracać się również w języku obcym, najlepiej podczas zwykłych, codziennych czynności. Ucząc się języka obcego dziecko ćwiczy swój mózg.

Naukowcy wskazują, że dziecko uczy się języka dwojako: symultanicznie i następczo. Pierwszy sposób nie dotyczy tylko dzieci dwujęzycznych, gdyż ich rodzice są różnych narodowości. Taki dualizm językowy można osiągnąć wprowadzając dziecku naukę drugiego języka przed trzecim rokiem życia. Sposób drugi  odnosi się do dziecka w każdym roku życia i polega na wprowadzeniu języka obcego w momencie, kiedy dziecko swobodnie komunikuje się w języku ojczystym.

Czy ja uczę moje dzieci języka obcego?

Owszem, najpierw były to piosenki i bajki w języku głównie angielskim, teraz moje dzieci mając niemalże obsesję na punkcie liczenia uczą się tego robić po angielski, też z wykorzystaniem bajek specjalnie do tego przewidzianym. Od września planuję zapisać ich do szkoły językowej. Ponadto w związku z tym, że moi chłopcy chodzą do przedszkola, tam też mają zajęcia z angielskiego.

Angielski to podstawowy język w komunikacji międzyludzkiej i nie wyobrażam sobie żeby moje dzieci nie miały możliwości i umiejętności swobodnego porozumiewania się nim.

Comments

  1. TosiMama

    W minionym roku szkolnym zdecydowaliśmy się na to po raz pierwszy, ale nie byliśmy specjalnie zadowoleni, więc w kolejnym raczej to sobie odpuścimy.

  2. Novogorskpark.ru

    you’re actually a good webmaster. The site loading speed is incredible.
    It sort of feels that you’re doing any distinctive trick.
    In addition, The contents are masterpiece. you have performed a great job on this subject!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *