WSZYSCY SIĘ LICZĄ – RECENZJA

Każdy jest inny, różni się wyglądem, światopoglądem, celami, pochodzeniem, rodziną. Ludzie są w różnym wieku, odmiennej płci, możemy mieć inny kolor skóry, przyzwyczajenia. Właśnie o tym jest książka ,,Wszyscy się liczą”.

To typowy picturebooka autorstwa Kristin Roskifte, gdzie z każdą stroną zwiększa się liczba bohaterów. Poczynając od zera na 1000 postaciach, na jednej rozkładówce kończąc.

Krótkie, ale ciekawe opisy, różne powiązania między poszczególnymi postaciami. Czasem opis dotyczy emocji, niekiedy wybiega w przyszłość i podpowiada, co się stanie. To wszystko pobudza ciekawość i zachęca do śledzenia losów bohaterów, ich wyszukiwania na stronach. Czasem to na prawdę trudne.

Książa ta pobudza do refleksji nad naszą codziennością. Przecież codziennie mijamy codziennie różne osoby, niektóre znamy, inne są nam całkowicie obce. Każdy ma swoje, odmienne od drugiej osoby życie, które jest tak samo ważne.

Ważne żeby dziecko jak najszybciej zrozumiało, że jest członkiem większej grupy – społeczności. Rozwija wówczas zachowania społeczne, uczy się empatii i szacunku do inności.

,,Wszyscy się liczą” to nauka matematyki i rozwój i pochwała prawidłowych stosunków międzyludzkich.

Książka została wydana w dużym formacie, sztywnej okładce. Na biało – niebieskim tle znajdują się coraz liczniejsze, bardziej kolorowe postaci.

,,Wszyscy się liczą” to pozycja, która się nie znudzi. Spodoba się każdemu.

 https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/katalog/prod-wszyscy_sie_licza.html/

Comments

 1. Akacja

  Okładka bardzo mi się podoba. Reszta książki też. Lubię pozycje wymagające własnej interpretacji, doskonalące spostrzegawczość i wzbogacające słownictwo.

 2. Anne 18

  Czasem niełatwo jest rozmawiać z dzieckiem o inności i tolerancji, a ta książka może to ułatwić.
  PS. Chyba masz o jedno a za dużo. O tutaj : To typowy picturebooka autorstwa Kristin Roskifte,

 3. Gosia Ostrowska

  Fantastycznie że powstaje coraz więcej książek dla dzieci o tym, że trzeba być tolerancyjnym wobec odmienności i innych narodowości. Wobec ludzi niepełnosprawnych. Każdy z nas ma prawo być sobą, wyglądać inaczej itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *