Jak gotować smacznie, zdrowo i prosto – książki kucharskie od Wydawnictwa Dwie Siostry

Lubię dobre i smaczne jedzenie, ale sama nie jestem maniakiem kulinarnym. Dla mnie przepis musi być prosty, tzn. może być sporo składników, ale żebym nie musiała z nimi zbyt wiele kombinować. Ostatnio trafiłam na stronie https://www.wydawnictwodwiesiostry.pl/ na dwie, świetne książki kulinarne.

Pierwsza z nich jest autorstwa Alain Ducasse, jednego z najlepszych kucharzy na świecie, który trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a łącznie na swoim koncie ma ich aż dwadzieścia jeden. Zgodnie z mottem kulinarnym „naturalnie, prosto, zdrowo, smacznie” została wydana książka, pod tym właśnie tytułem: „Naturalnie. Prosto, zdrowo, smacznie”. To niezwykła literatura, można powiedzieć album, wspaniale opracowany i wydany. Składa się na niego 150 przepisów pogrupowanych zgodnie z porą roku. Znajdziemy tu przepisy klasyczne, bardziej wytrawne i wyszukane, nie przysparzające zbyt wielu kłopotów podczas ich realizacji. Każdy z przepisów wzbogacony jest poradami dotyczącymi żywienia i informacjami o produktach sezonowych.

'

Druga  książka autorstwa Idy Kulawik, to „Veganbanda„. Przepisy dla dużych i małych”. Zawiera 60 przepisów podzielonych na 6 kategorii: śniadanie, do szkoły i na spacer, obiad, kolacja, kinderparty, zdrowe słodycze. Przepisy są wręcz wymarzone dla mnie, proste, szybkie, składające się z niewyszukanych składników, które się często powtarzają. Wewnątrz znajdują się rysunki, które mnie przypadły bardzo do gustu. Cała książka wręcz krzyczy i zachęca do gotowania.

 

Reasumując, powyższe książki są po prostu genialne i fantastyczne. Już kupiłam figi, mam banany i kilka innych składników. Będę tworzyła. Mam małe dzieci i czasem tak trudno coś wymyślać im do jedzenia, a jak już to najchętniej jadłyby to, co niezdrowe, a tu proszę, jak na tacy mam pyszne i zdrowe propozycje kulinarne.

Polecam obie książki!

Comments

  1. Koralina

    uwielbiam ich książki, dlatego zaskoczyła mnie ta pozycja. Fantastyczne ilustracje i zdjęcia, muszę sięgnąć po parę ciekawych przepisów 🙂

  2. TosiMama

    Wyglądają świetnie! Kiedyś zbierałam książki kucharskie, teraz częściej szukam przepisów w sieci. Jednak tym chyba nie umiałabym się oprzeć:)

  3. Kasia Hartung

    Ja jestem prawdziwą kolekcjonerką książek kucharskich 🙂 Dwie Siostry doskonale znam, ale nie od strony kulinarnej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *