GŁOSUJ NA PREZYDENTA! KOGO WYBIORĄ ZWIERZĘTA? – RECENZJA

Lew wykazał się wysoko posuniętym egoizmem, odwrócił bieg rzeki, żeby wybudować swój prywatny basen pod domem. Zwierzętom się to nie spodobało, zaczęły rozmyślać nad wyborem nowego króla i urządziły manifestację. Postanowiły przeprowadzić demokratyczne wybory. Każdy z czworga kandydatów – Małpa, Leniwiec, Kobra oraz Lew przedstawili swoje, jakże różne programy. Stary król odwołał się do tradycji, Małpa atakowała poprzednika, Kobra podkreślała siłę wspólnego działania, a Leniwiec zachęcał do perspektywicznego patrzenia w przyszłość.

,,Głosuj na prezydenta! Kogo wybiorą zwierzęta?” to książka, na obecne czasy. Przez pryzmat zwierząt wyjaśnia zasady wyborów i demokracji. Pracowało nad nią czworo artystów, do udziału w opracowaniu książki zostały również zaproszone dzieci. W eksperymencie wzięli udział uczniowie z pięciu klas w wieku od czterech do jedenastu lat. To właśnie one stały się głosem leśnych zwierząt i wybrały prezydenta.

Wszystkie nowe lub trudniejsze słowa zostały przez autorów podkreślone, a ich słowniczek znajduje się na końcu książki.

,,Głosuj na prezydenta!” wskazuje jakie metody podjęli kandydaci, aby dotrzeć do jak największej grupy wyborców. Ukazana jest nieuczciwość oraz to, co przynosi zwycięstwo.

Ta książka zachęca dzieci do zainteresowania się polityką, uzmysłowi jak ważny to jest temat w naszym życiu codziennym. Napisano ją z humorem, odnosząc się do realnego życia.

Link do strony Wydawnictwa: http://www.dwukropek.com.pl/ksiazki/glosuj-na-prezydenta-kogo-wybiora-zwierzeta/

Comments

  1. Katarzyna Mirek

    Książka wygląda podobnie. Chociaż myślę, że dla moich synów to jeszcze nie ten moment na interesowanie się polityką choć odrobinę bardziej niż wizyta z rodzicem w lokalu wyborczym

  2. Karolina Borycka

    Tytuł idealnie się wpasował w obecną sytuację. Widzę, że w fajny sposób przedstawione jest, to zagadnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *