CARDBLOCKS – najlepsze klocki konstukcyjne

Klocki były, są i będą jedną z ulubionych zabawek każdego dziecka. Nie ma tu znaczenie czy to dziewczynki, czy chłopcy. Klocki wykonywane są z różnych materiałów, choć mnie najbardziej kojarzą się plastikowe i drewniane. Z całkowitą nowością przyszedł Egmont. Mowa o kartonowych klockach konstrukcyjnych CARDBLOCKS.

Dosyć spore opakowanie zawiera 50 klocków, które najpierw należy samodzielnie złożyć.  Po złożeniu, każdy klocek ma formę prostopadłościanu. Poszczególne łączy się za pomocą również tekturowych łączników. Tak właśnie powstają konstrukcje.

To naprawdę świetna zabawa. Dzieci uczestniczyły w tworzeniu klocków, a następnie samodzielnie rozpoczęły budowę. Czego tam nie było, dostałam but na obcasie, był robot, garaż, słoń. Jedyne co ogranicza przy tej zabawie to wyobraźnia, a tej dzieciom nie brakuje.

Zestaw zrobiony jest z grubej tektury. W miejscach zgięć zaznaczony jest ślad sprawiający, że tektura się naddaje. Wszystko jest koloru brązu. Może się wydawać, że klocki nie będą trwałe. W żadnym wypadku, są naprawdę solidnie skonstruowane. Koty zrobiły sobie na nich legowisko i nie było ani śladu uszkodzenia.

Do zalet klocków CARDBLOCKS należy zaliczyć fakt, że są ekologiczne, bowiem materiałem do ich produkcji jest sztywna tektura typu Craft. Są bezpieczne, ich rozmiar nie stwarza zagrożenia np. połknięcia. To, czego nie można im odmówić, to fakt, że bardzo rozwijają wyobraźnię, zdolności manualne, po prostu bawią i cieszą.

Klocki są wielokrotnego użytku, gdyż powstałe budowle można rozbierać i tworzyć na nowo. Całość dziecko może również pomalować w dowolny sposób.

Klocki CARDBLOCKS to bardzo kreatywna zabawka, dająca całą gamę możliwości konstruowania i budowania rzeczy.

POLECAMY!!!!

Klocki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont
TUTAJ

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *