MUMINKI. SZUKAJ I ZNAJDŹ Wydawnictwo HarperCollins Polska – czasoumilacze

Muminki„, teraz dzieciom może mniej znane, ale ja pamiętam ta bajkę z czasów dzieciństwa. Dzisiaj o dwóch książkach, których bohaterami są właśnie Muminki. Dzieci nie znające tych stworzeń będą miały okazję się z nimi poznać.

Muminki. Szukaj i znajdź to dwie propozycje dla lubiących odnajdywać, ćwiczących spostrzegawczość, rozwiązywać zagadki. Są to wydania kartonowe, mające zabezpieczone i zaokrąglone rogi. Książeczki składają się z rozkładówek. Jedna rozkładówka przedstawia jedną scenkę.

„Muminki w lesie. Szukaj i znajdź”

Muminki oraz ich przyjaciele: Panna Migotka, Mimbla, Mała Mi, Włóczykij, Ryjek, Paszczak oraz inni bohaterowie lubią przebywać gdzie można zbierać owoce i grzyby, jest polana, na której można zorganizować piknik, strumyk i inne ciekawe miejsca.

Każda z ilustracji została krótko opisana i wypełniona zadaniami. Zwykle chodzi o odnalezienie pewnych obrazków, przejście labiryntu. Obrazki są dodatkowo podpisane. Na każdym z nich ukryła się Mała Mi.

„Muminki i morze. Szukaj i znajdź”

Książeczka zawierająca podobne zadania jak poprzednia z tą różnicą, że akcja dzieje się na morzu. Pojawiają się też nowi bohaterowie.

Książki te dostarczają mnóstwo zabawy, wypełniają i umilają czas. Rozwijają umiejętność, skupienia, koncentracji, refleks, koordynację oko-ręka, jak i umiejętność liczenia, nazywania, czy znajomość kolorów.

 

Bardzo gorąco polecamy!!

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *