Zagadka hotelu Winterhouse

Bardzo lubię młodzieżowe książki, detektywistyczne i pełne zagadek. Książka, o której tutaj piszę właśnie jest taką niesamowitą historią opisującą przygody Elizabeth i Freediego.

Hotel Winterhouse to hotel, do którego chętnie się wraca. Ma on swoją sławę i renomę, wypełniony jest pamiątkami i licznymi eksponatami, które wzbudzają zainteresowanie ze strony gości, a także samych mieszkańców.

Mamy tu również odrobinę magii, trochę czarów. Siostra właściciela hotelu, dziadka głównej bohaterki, była złą czarodziejką, chcącą zniszczyć Winterhouse. Została pokonana, ale nadal ma się nieodparte wrażenie, że gdzieś istnieje w podziemiach.

Elizabeth wraz Freddim próbują rozwiązać zagadkę, którą pozostawili przodkowie dziewczynki. To tajemnica opowiadająca o tajemniczej metodzie, mogącej przywrócić na nowo Gracellę. Pełna informacja została umieszczona w książce, której istnieje tylko jeden egzemplarz, a ten znajduje się w zamkniętym od dawna pokoju 333.

To historia z dreszczykiem, a ja bardzo takie lubię. Mnożą się w niej liczne przygody i zagadki, zarówno logiczne, jak i gry słowne.

Poznajemy też osobliwych gości hotelu, choćby panów układających podczas każdej wizyty układankę składającą się z 3000 puzzli. Są też tacy, którzy pojawiają się tam pierwszy raz. Sami mieszkańcy hotelu też mają swoje małe sekrety, posiadające pewne powiązania z magią.

Książka jest świetna, zarówno odpowiednia dla dzieci w wieku 8 – 9 lat, jak i dla starszych, no i oczywiście dla dorosłych.

Polecam.

Comments

  1. Koralina

    dopiero ostatni zdałam sobie sprawę jak moja córka lubi zagadki, chyba rośnie kolejna fanka kryminałów, a ta seria będzie dla nie za jakiś czas odpowiednia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *