Zatruty ogród – wspaniały thriller

Historia zaczyna się na opuszczonej farmie, gdzie zostaje znalezionych sto pięćdziesiąt ciał. To prawdziwa zagadka, gdyż nikt nie potrafi powiedzieć, co było przyczyną śmierci tak wielu osób w różnym wieku. Ludzie tam mieszkający należeli do pewnej grupy/sekty. Podejrzenie więc pada na masowe samobójstwo jej członków. Jedyną osobą, która przeżyła jest Romy, którą poznajemy jako pacjentkę szpitala psychiatrycznego. Dziewczyna żyje w strachu przed otaczającym światem, gdyż wpojono jej, że jest on niebezpieczny, przerażający. Przecież miała nadejść apokalipsa, wszyscy z farmy przygotowywali się do niej. Jak będzie wyglądał jej powrót do normalności? Czy w ogóle będzie potrafiła wieść normalne życie? Czy ucieknie przed przeszłością i jakie tajemnice rodzinne odkryje Romy?

Sarah bardzo przeżyła zniknięcie siostry, która jako nastolatka opuściła dom rodzinny, by dołączyć do sekty. Gdy po latach kontaktuje się z nią opieka społeczna, prosząc by zajęła się dwójką nastolatków, ponoć dzieci jej siostry, ta przygarnia dzieci. Czy aby nie popełnia błędu?

Pytania mnożą się. Co tak na prawdę zdarzyło się na farmie? Co stanie się z ocalałymi członkami  sekty? Czy coś grozi nienarodzonemu dziecku Romy? Czy wszyscy są bezpieczni?

Książkę czyta się bardzo dobrze. Wciągająca, trzymająca w napięciu, takie lektury właśnie lubię. To prawdziwa gratka dla wielbicieli thrillerów. Motyw sekty był dla mnie czymś nowym i interesującym.

Tutaj kupisz

Comments

  1. Bookendorfina Izabela Pycio

    Thriller inny niż wszystkie, wyróżnia się ciekawym pomysłem i atrakcyjnym przedstawieniem. Tu nie tylko trzeba się podskórnie bać, ale również myśleć perspektywicznie, wyprzedzać zdarzenia, nie dać się zwieść pozorom, odczytywać subtelne znaki, docierać do prawdy skrywanej za wieloma warstwami. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *