PIERWSZE ORIGAMI, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA

Akademia Mądrego Dziecka to doskonale znana nam seria książek od Wydawnictwa Egmont. Niedawno na rynku ukazała się nowa seria Akademii, którą jest Pierwsze origami. Jak na razie wydano cztery tytuły książeczek w miękkiej oprawie. Wewnątrz znajdziemy przyjemny wiersz.

 

W zestawieniu znalazły się następujące tytuły:

 

– „Samolot” → TUTAJ

– „Statek”    → TUTAJ

– „Żaba”      → TUTAJ

– „Kaczka”  → TUTAJ

Historie uzupełnione są pięknymi ilustracjami. W drugiej części znajdziemy instrukcję złożenia danej rzeczy z papieru w wersji tekstowej oraz graficznej. Na końcu książeczki zamieszczono 4 arkusze kolorowego papieru, z którego możemy złożyć: samolot, statek, żabę i kaczkę.

Origami jest bardzo starą  sztuką składania papieru, pozwalającą uzyskać piękne modele. To świetna zabawa, ale i trening ważnych umiejętności, chociażby motoryki małej, zdolności manualnych, precyzji, koordynacji wzrokowo-ruchowej, skupienia, pamięci oraz cierpliwości. 

Origami to świetny sposób na spędzenie czasu twórczo i z przyjemnością.

Książeczki znajdziecie na stronie Wydawnictwa Egmont.

Comments

  1. Oliwia

    Pamiętam, że w dzieciństwie nie lubiłam Origami, mimo że bardzo chciałam polubić 😀 Te wszystkie papierowe twory są przepiękne. No ale w trudniejszych wzorach było za dużo dziubania, a nie należałam do cierpliwych haha. Świetna sprawa taka książeczka! ❤️ Coś przyjemnego na początek z przygodą z Origami 🙂

  2. Marlena H.

    Mamy wszystkie książeczki. Sama lubię składać origami. To całkiem niezła lekcja cierpliwości i ćwiczenia dokładności. 🙂 Liczę, że wypuszczone zostaną kolejne części z tej serii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *