MOC UCZUĆ W WYKONANIU OD KATARZYNY MILLER

Emocje, uczucia są czymś, czego dziecko jeszcze nie rozumie, a nam dorosłym trudno czasami to wyjaśnić. Sami przecież miewamy problemy z ich zdefiniowaniem na własny użytek. Ja, od zawsze ceniłam sobie książki mówiące o uczuciach. Jest to zwykle zrobione w odpowiednio dostosowanym języku, pozwalając zrozumieć otaczający świat emocji. 

Dzisiaj o dwóch książkach od Wydawnictwa Dwukropek, których autorką jest znana psycholog i psychoterapeutka – Pani Katarzyna Miller. 

Moc uczuć Katarzyny Miller są to na ten moment dwie książki. Moc uczuć WSTYD oraz RADOŚĆ opowiadają o małej, rudowłosej dziewczynce imieniem Kasia. Można domniemywać, że to odniesienie do czasów dzieciństwa samej autorki.

Rezolutna, odważna, komunikatywna i otwarta dziewczynka, która w trudnych sytuacjach stara się wytłumaczyć innym ich emocje i wspierać w ich przeżywaniu. 

Wstyd

Do grupy przedszkolnej Kasi dołącza nowa dziewczynka imieniem Róża i mimo iż to piękne imię niektórzy chłopcy uważają inaczej i próbują zawstydzić nową.

Róża to dziewczynka z kompleksami, a Kasia ją nie tylko pociesza, ale i znajduje wspaniałe rozwiązania.

 

Radość

W tej części od początku dzień jest radosny, jednak pojawiają się czarne chmury, zaginął pies koleżanki. Wszystko kończy się dobrze, ale wynika z tego nauka, że bardziej doceniamy to dobre, dopiero kiedy stanie się coś, co wywołuje smutek.

Wspaniałe, kolorowe ilustracje przyciągają wzrok nie tylko dziecka. Są idealnym uzupełnieniem treści.

Książki w przystępny i przyjazny sposób przybliżają dzieciom zagadnienia emocji i uczuć. Gorąco polecamy te pozycje, które pomogą dziecku, ale i nam dorosłym w rozmowach z naszymi pociechami.

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *