Piękne historie od Wydawnictwa Wilga

W życiu jesteśmy otoczeni emocjami. Czasem trudno  nam sobie z nimi poradzić. A co ma powiedzieć dziecko? Jak  nad nimi zapanować? Jak je przepracować? To nie pierwszy raz, kiedy piszę o książkach wyjaśniających naszym pociechom emocje.

Fale 

Starsi ludzi, dziadkowie nie mają już tak świetnej pamięci, zdarza się, że cierpią na poważne choroby, które tą pamięć im wręcz odbierają. Jak wówczas dziecko ma zrozumieć, że ich ukochany dziadek, czy babcia, po prostu ich nie pamiętają? To trudne doświadczenie dla każdego, a co dopiero dla dziecka. Czy dziadek może zapomnieć o ukochanej wnuczce? Pamięć potrafi wracać i odchodzić, jak fale, ale to nie zmienia miłości, która istnieje między wnukami i dziadkami.

Przyjaciele myszki Marudy

W pewnym lesie mieszka mała myszka, które ciągle marudzi i narzeka, przez co jest nazywana Marudą. Pewnego dnia poznaje małego borsuka, który się zgubił i nie może trafić do mamy. Myszka Maruda postanawia mu pomóc i znaleźć drogę do domu. Podczas wędrówki poznają wielu przyjaciół, którzy im pomagają. Myszka przechodzi metamorfozę i przestaje być wiecznym marudą. Pomogła borsukowi, ale i sobie.

Kocham Was równie mocno, maluszki.

Zawsze, gdy w rodzinie pojawia się nowy członek, wśród maluchów, ale i starszych dzieci budzą się obawy, lęk i zazdrość. To dotyczy nie tylko emocji wobec rodziców, ale i np. dziadków. W sowiej rodzinie pojawia się nowa kuzynka Bibi, a Momuś czuje się odrzucony i nie kochany tak, jak dawniej. Ale to nie prawda, gdyż babcia kocha wszystkie swoje wnuczki jednakowo.

Klub jednorożców

Amy jest miłośniczką jednorożców. Postanawia założyć klub jednorożca. W tym celu wywiesza ogłoszenie z zaproszeniem do spotkania, podczas którego będą słodkości i wspólne malowanie. Niestety, nie przychodzi żadne  dziecko, ale jest i nagroda, bo pojawiają się ciekawskie jednorożce.

W każdym domu na każdej ulicy

Dom, to nie tylko cztery ściany, pomieszczenia, meble, to miejsce, gdzie dzieje się tak wiele i można być kim się chce. Ale przede wszystkim to ludzie, którzy tworzą wspólnotę, którzy się kochają i dbają o siebie.

Książki te są przeznaczone dla dzieci od 3 do 5 lat, ale uważam, że są dla każdego. Poruszają ważne kwestie uczuć, emocji. Moim zdanie są po prostu genialne i dlatego bardzo, bardzo gorąco je polecam!

Comments

 1. Marlena H.

  Mamy wszystkie pokazane tytuły. Są wspaniałe. Osobiście uwielbiam książki od Wilgi. Na „żywo” ilustracje mają o wiele piękniejsze, mocno nasycone barwy. ☺

  1. Bookendorfina Izabela Pycio

   Swoją drogą, zastanawiam się, jak uzdolnione są osoby, które potrafią stworzyć taką piękną otoczkę za pośrednictwem rysunków, tak ważnych właśnie w literaturze dziecięcej, w której wyobraźnia podlega kształtowaniu. Niektóre książki to cenne perełki. 🙂

 2. TosiMama

  Córka na większość z nich jest już za duża, ale znalazłam tu kilka, które chętnie sprezentowałabym młodszym dzieciom w rodzinie. Są piękne:)

 3. Zuzka

  To wydawnictwo w swojej ofercie zawsze ma dużo przepięknych książek dla dzieci. Mam w domu sporo takich egzemplarzy i z pewnością będzie ich więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *